Wybieramy kierunek studiów: co na ten moment warto rozważyć?

Tegoroczni maturzyści mimo wszystko już myślą o tym, jaki kierunek na studia będzie odpowiedni. Wśród opcji studiów, które obecnie cieszą się dużą popularnością jest tak naprawdę kosmetologia. Co to za opcja zdobycia ciekawego wykształcenia?

Kierunek kosmetologia

zabiegi kosmetyczne

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

już od od dłuższego czasu jest dostępny w sporej liczbie polskich uczelni publicznych i tych płatnych. Kierunek kosmetologia można studiować oczywiście na uczelniach medycznych – zobacz www . Na kierunku tym zainteresowani zdobywają wiadomości nie tylko z dziedziny usług kosmetycznych, ale także z zakresu dermatologii i chemii kosmetycznej. Osoby kierunku takiego jak kosmetologi nie należy wiązać z kosmetyczką. () Wiedza, która uzyskują na studiach przyszli adepci kosmetologi jest mimo wszystko sporo potężniejsza niż ta, którą posiada kosmetyczka kosmetyczka szczecin nawet z bardzo długim doświadczeniem i stażem pracy. Uczelnie, które są w stanie zaoferować

studia kosmetologii

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com

studia z dziedziny kosmetologii nie prowadzą zajęć tylko czysto teoretycznych. Poza nauką teoretyczną absolwent kosmetologii musi dysponować sporą wiedzą praktyczną, gdyż studenci ogrom godzin poświęcają również na ćwiczenia praktyczne.

Gdzie absolwenci kosmetologii mogą wyszukiwać pracy? Opcje szukania pracy przez kosmetologów są nieprawdopodobnie duże.

Niezwykle chętnie zatrudniają ich salony odnowy biologicznej, wielofunkcyjne salony kosmetyczne, ale mimo wszystko kliniki medycyny estetycznej. Pośród dziedzin, które można dołączyć do programu nauczania należą jednak: fizjoterapia, chemia kosmetyczna, kosmetologia upiększająca oraz pielęgnacyjna, podstawy psychologii klinicznej. Różne uczelnie oferują osobom zainteresowanym studiami na kierunku kosmetologia bardzo przeróżne specjalizacje. Mogą więc wybierać jednak pedologię, kosmetologię połączoną z odnową biologiczną, kosmetologię dermatologiczną bądź pielęgnacyjną. Chętnie wybieraną specjalizacją jest także Spa&wellness. Studia mogą odbywać się na uczelniach publicznych oraz płatnych. Do wyboru maturzyści posiadają również studia w trybie stacjonarnym i przez Internet. Studia na kosmetologii są dwustopniowe. Warto więc zdobyć także tytuł magistra kosmetologii.