Warto posiadać swoje hobby. To najlepszy sposób na interesujące życie, to również odpowiednie, żeby przerwać szarzyznę życia

Życie nie musi być wcale nudne i pozbawione barw. Zdarza się, że do szczęście potrzeba naprawdę niewiele, żeby było lepiej i nieco bardziej ekscytująco. Zdarza się, że nasze życie zmienia się przez innych ludzi, czasem dzieje się tak, jak zmieniamy pracę lub miejsce zamieszkania. Emigracja do innego kraju też może mieć większy wpływ na życie, jakie przyszło nam wieść. Czasem dobrym pomysłem jest przygarnięcie jakiegoś zwierzaka: psa albo kota. Najlepszy zaś sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to odnalezienie naszego hobby. Czyż z pewnej strony nie jest banalnie proste. No bo co to, jest przecież tyle opcji, np. rzeźbiarskie. Zaraz jednak powstają się uzasadnione wątpliwości – jakie hobby (wrocław gokarty) będzie dla mnie idealne? No więc jak to jest? Łatwo czy trudno? Odpowiedzi łatwej na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś w poszukiwaniu hobby sprawdzić, kim jesteśmy, trzeba po prostu siebie poznać. Niektórym takie ustawienie sprawy może się wydawać dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy mogli się konkretnie określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, jak znamy swoje mocne strony, a tym bardziej słabe, bo wtedy mamy większy dystans do siebie, lecz wielu z nas tak prawdziwie nigdy nie zwraca specjalnej uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono ogromnie bogate, nigdy zaś nie pozostaje obojętne (na przykład lubimy zwierzęta: przykłady w źródle). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które wpływają na nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy się zastanawiać, jakie hobby jest dla nas najlepsze, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie potwierdzająca będziemy mogli przystąpić do pełnego wyzwań planu budowy swojej pasji. Niektórzy maja łatwiej, bo hobby mają od zawsze. Może zarazili się nim we wczesnym wieku lub mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą poszukiwać tego, a czy znajdą, to zależy od tego, czy naprawdę siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zajrzeć w głąb siebie w poszukiwaniu swojej własnej osobowości?