Fotowoltaika – co to takiego i czy się opłaca?

Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zmieniają energię blasku słonecznego w prąd. Zestaw fotowoltaiczny przyłącza się do bieżącej instalacji elektrycznej budowli.

Mamy zwyczajnie tańszy prąd w naszych gniazdkach. Przez wzgląd na mniejszą cenę prądu, możesz wykorzystać go do nagrzewania wody oraz budynku. Otrzymaną energię elektryczną możesz eksploatować na bieżąco, magazynować bądź wyprzedawać – zależnie od wariantu instalacji fotowoltaicznej.
Kalendarz

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Rozważając intratność fotowoltaiki należy pamiętać, że wraz z systemem fotowoltaicznym “nabywamy” rezerwę energii na wiele, wiele lat. Od momentu uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy gratisowy prąd ze słońca! Opłacalność paneli fotowoltaicznych cały czas wzrasta. Panele fotowoltaiczne gwarantują powyżej 25 lat bezobsługowej pracy, produkując każdego dnia gratisowy prąd. Co więcej, rozkwit technologiczny i podwyższenie zainteresowania energią odnawialną spowodował, iż od 1973 roku panele fotowoltaiczne staniały o 99 %. Mikroelektrownie PV do 40 kW nie nastręczają specjalnego pozwolenia. Na dodatek operator ma obowiązek przyłączyć je do sieci, gdy siła zamontowanego zestawu nie przekracza mocy naszego przyłącza elektrycznego.
inwestycje

Autor: Omega Communication
Zależnie od rozmiarów instalacji PV, ilość produkowanego prądu jest różna. Panele fotowoltaiczne o mocy 1 kWp, wycelowane na południe wygenerują w Polsce w ciągu roku mniej więcej 900-1100 kWh prądu.

koszty zamontowania paneli fotowoltaicznych wahają się dosyć znacznie w zależności od ich typu (polikrysztaliczne albo monokryształ) i jakości, loga oraz jakości inwertera. Nie wahaj się, już dziś wbij w wyszukiwarkę hasło: fotowoltaika w Lublinie Szczecin- idź na mój blog.