Zaawansowane bazy danych, które można wykorzystywać na mnóstwo sposobów. Big Data- zagrożenie dla prywatności czy idealny sposób na dotarcie do potrzeb klienta?

Całkiem niedawno dużą popularność na świecie oraz w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie wie czym jest czy też kojarzy negatywnie, jako sposób uzyskiwanie danych klientów. Niewielu jednak wie, jak duże korzyści możemy mieć z gromadzenia tak dużej ilości przeróżnych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie a także porządkowanie ogromnych ilości danych. Dane te można wykorzystać przykładowo do analiz czy też badania rynku. Jakiś czas temu Big Data w Polsce wzbudziła niemałe zamieszanie, po którym mnóstwo osób zaczęło obawiać się takich nowych rozwiązań. Big Data gromadzi dane, przede wszystkim dane o różnych użytkownikach oraz klientach firm, lecz uzyskuje je w legalny sposób – doczytaj na tym serwisie. Obawy biorą się przede wszystkim z tego, że myślimy, że dane są wykradane a także mają działać na niekorzyść użytkowników. Wykorzystując Big Data możemy jednak jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów tudzież prezentować im rozwiązania, których pragną najbardziej. Gromadzenie tudzież analizowanie tego rodzaju danych nie jest prostym zadaniem, gdyż jest ich naprawdę mnóstwo, dlatego też stosowane są w tym celu odmienne narzędzia Wskaźnik położenia FM GLOBAL analityczne.

Tego typu rozwiązania mogą mieć szerokie zastosowanie w biznesie, ale również w bankowości. Big Data w bankowości to przede wszystkim przewidywanie potrzeb klienta jak również dopasowywanie do niego najlepszej oferty. Niektórzy mogą uważać, iż wykorzystanie danych klienta mające na celu zdefiniowanie jego potrzeb tak naprawdę może służyć jedynie wykorzystaniu jego funduszy. Bank ma w tym swoje korzyści, jeśli klient zdecyduje się na prezentowaną ofertę, ale również klient będzie z niej usatysfakcjonowany, jeśli spełni ona wszystkie jego wymagania. Wspominając o Big Data należy pamiętać, że przynosi korzyści jednocześnie dla klientów jak też dla przedsiębiorców, wykorzystując dane, które powszechnie udostępniamy – zobacz też: . W obecnych czasach, kiedy sieć internetowa jest codziennością, nieuniknione jest, by w takie sposób analizować a także wykorzystywać zgromadzone dane użytkowników i klientów.

Przede wszystkim nie należy się obawiać Big Data, ponieważ jest to narzędzie mające służyć skuteczniejszemu dopasowaniu oferty firm do potrzeb klientów. Dzięki zgromadzeniu tudzież analizowaniu tak dużej liczby danych możemy tworzyć lepsze produkty a także oferować lepsze usługi, które będą spełniały potrzeby najbardziej wymagających klientów.