Wspaniałe ciasta na różne okazje

Wspaniałe ciasta i torty są konieczną częścią każdego przyjęcia, zwłaszcza weselnego i urodzinowego.
Tort na przyjęcie weselne to nie tylko kulminacyjny punkt przyjęcia weselnego, jest również symbolem dostatniego i szczęśliwego życia młodej pary.

Przy zamawianiu tortu – www.tort-artystyczny.pl/ każdy sugeruje się motywem przewodnim przyjęcia, a także upodobaniami i smakiem młodej pary. Decyzja o wyborze znakomitego tortu (polecamy więcej treści na ten temat) na wesele nie należy do łatwych. Z wyjątkiem typowej owalnej, lub prostokątnej formy, można zamówić także torty przestrzenne o dowolnym i wyszukanym kształcie. Kolor i smak to też kwestia gustu i smaku kupującego. Firmy najczęściej przed zamówieniem proponują degustację, w takim przypadku jest czas na to, by wyselekcjonować smaki i kolory odpowiadające upodobaniom zamawiającego.
torty

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
okap

Autor: Moll
Źródło: Moll
sklep z narzędziami

Źródło: martex.com.pl
Alternatywą dla klasycznych, wielopoziomowych, bądź też przestrzennych tortów ślubnych są obecnie atrakcyjne i modne muffinki, czy babeczki. Takie kolorowe i filigranowe babeczki zestawione są najczęściej na specjalnej paterze, piętrowo, na kształt piramidy. Średnica takiej piramidy jest zależna od liczby poproszonych gości.
Torty są także niezwykle istotną częścią przyjęcia urodzinowego dla malucha. Kupując tort dla pociechy powinniśmy mieć na uwadze jego wiek i preferencje. Torty w formach rozmaitych figur bajkowych, lub wehikułów potrafią zachwycić każde dziecko. Należy jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach dużo dzieci jest alergikami i należy mieć to na uwadze.

Wielkość, forma i stylistyka, czy postać tortu jest zależna od zdania zamawiającego, jednakże najważniejsze jest, aby sami zainteresowani, jak również goście byli zadowoleni z zamówienia.