Reklama outdoorowa jako najbardziej efektywny sposób na przyciągnięcie spojrzeń spacerowiczów, nawet jeżeli w ogóle nie są zainteresowani nabyciem np. mebli

Pomimo tego że wszelkiego typu reklamy bywają nierzadko odbierane jako zbyt napastliwe, to jednak w dalszym ciągu pozostają niezwykle skuteczne. Aby taka reklama przynosiła konkretne profity, musi być tak wymyślona, by każdy telewidz bądź przechodzień mógł łatwo ją zapamiętać. Jednakże nazbyt wielka nietuzinkowość także nie jest polecana, bo efekt finalny może być odwrotny do zaplanowanego.


Reklama outdoorowa wydaje się być jedną z najskuteczniejszych form promocji. Spoty radiowe

trafiają tylko do tych pięćdziesięciolatków, którzy mają ochotę na słuchanie audycji, a reklamy w internecie są coraz bardziej nachalne, czym zrażają do siebie mniej pobłażliwych nabywców. Tymczasem o skuteczności promocji zakładu lub konkretnego produktu na plakacie naklejonym na potężnym billboardzie świadczy nade wszystko jeden bardzo istotny fakt. Otóż, na wspomniany plakat będą patrzeć wszyscy przechodnie oraz szoferzy, niezależnie od płci czy statusu społecznego.

W dzisiejszych czasach, kiedy reklamuje się niemalże wszystko i to w dodatku w każdym miejscu naszego kraju, wcale nie jest prosto przekonać potencjalnych klientów albo usługobiorców, aby zakupili dany artykuł czy zdecydowali się na modne w sezonie obcięcie włosów u miejscowego fryzjera. Dla przykładu pod uwagę weźmy meble i już na początku odpowiedzmy sobie, ile razy w ciągu 12 miesięcy zamawiamy nowiuteńką sofę albo etażerkę – rzecz jasna nie za często. Dlatego wytwórca, który zamierza wprowadzić swoje towary na miejscowy rynek, powinien wpisać w Google np. frazę billboardy Jelenia Góra. W taki sposób trafi do szerokiego grona potencjalnych nabywców, nawet jeżeli ci jeszcze wcale nie myślą o pozbyciu się starych mebli.

atrakcyjne billboardy w jeleniej górze

Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com

Hasłem billboardy Jelenia Góra będą również zainteresowani menedżerowie sklepów meblowych lub tych ze sprzętem rtv, położonych na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej, jak również w jej okolicy. A w miejscowościach usytuowanych blisko granicy można też trafić do klientów, którzy przybyli z ościennych krajów. Dlatego warto obok napisów w rodzimym języku umieścić również te w języku niemieckim bądź czeskim.

Przed dużymi przedsiębiorstwami stoją naprawdę spore wyzwania. Dla nich miejscowe rynki to za mało, więc swoją reklamę muszą przeprowadzić inteligentnie i to wykorzystując wszystkie dostępne zabiegi. Być może nie wystarczy wpisać w Google (zobacz skuteczne pozycjonowanie stron i sklepów) hasła billboardy Konin lub billboardy Katowice – tutaj trzeba będzie pomyśleć również o innych formach reklamy, które wspomogą billboardową kampanię.