Praca tłumacza to nie jest łatwy kawałek chleba. Należy o tym pamiętać, kiedy poszukujemy ich usług.

Język angielski pełni dziś rolę języka globalnego. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Stacje radiowe i programy muzyczne preferują przecież anglojęzyczne szlagiery a znakomita większość produkcji kinowych i telewizyjnych nakręcana jest w angielskiej wersji językowej. Po włączeniu odbiornika telewizyjnego lub radiowego mamy więc stały kontakt z mową Szekspira. Angielszczyzna błyskawicznie zawojowała także Internet i świat reklamy.

tłumaczenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele międzynarodowych stron w sieci operuje wyłącznie tym językiem, przymuszając odbiorców z pozostałych regionów do nauki przynajmniej kilku najpotrzebniejszych wyrażeń. Firmy reklamowe natomiast już od dłuższego czasu eksploatują angielską leksykę przy tworzeniu spotów i billboardów promocyjnych. Popularność tych działań bierze się najprawdopodobniej z przeświadczenia, że produkt propagowany za pomocą obcych haseł wyda się klientom bardziej światowy, a więc lepszy – Business English. Dzięki temu, że zewsząd otaczają nas angielskie wyrazy, niemal każdy młody człowiek może poszczycić się pewną znajomością tego języka. Niestety stale rosnące grono roli filologów i profesjonalnych tłumaczy. Nierzadko kwestionuje się opłacalność długotrwałego studiowania rozbudowanej gramatyki angielskiej i zakuwania słownictwa, skoro wystarczy poznać trzy lub cztery czasy i około tysiąc najpopularniejszych słów, by bez problemu komunikować się z każdym obcokrajowcem.

tłumacz

Autor: Social Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem dobrze wyedukowany tłumacz (protłumaczenia – tłumaczenia przysięgłe online) spędza mnóstwo czasu nad przygotowaniem swojego warsztatu, a do wyboru tej profesji pcha go najczęściej miłość do języka – -> poznaj dodatkowe informacje. Dodatkowo ludzie trudniący się przekładami inwestują spore fundusze w dobre leksykony i programy komputerowe, a ten z nich, który chciałby pracować jako tłumacz przysięgły, musi zdać jeszcze niezwykle trudny egzamin państwowy. Droga do wymarzonego zawodu dla młodych filologów jest więc wyboista i wymaga wielu poświęceń. Warto o tym pomyśleć, kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę słowa: tłumaczenia, angielski, Wrocław, TANIO! Profesjonalne tłumaczenia na język angielski muszą mieć swoją cenę, ponieważ stoją za nimi naprawdę długie lata wytrwałej nauki oraz szlifowania umiejętności.