Przenosiny – zobacz poradnik

Przeprowadzka wiąże Ci się ze napięciem, zmęczeniem i bałaganem? Przeprowadzka nie musi być stresującą o ile weźmiemy się do niej z głową. Poniżej parę porad jak urządzić przeprowadzkę w sposób najmniej uciążliwy. Przeprowadzkę można urządzić na własną rękę bądź z pomocą firmy przeprowadzkowej.

Od czego rozpocząć? Trzeba oszacować, ile przedmiotów mamy do zabrania z sobą. Ile jak też jakie są to meble, jak dużo krążków lub książek (w przeliczeniu na pudła). Dane te będą ważne nie tylko przy pakowaniu, ale również przy wycenie przenosin. Przy okazji warto zrobić porządki ze swymi rzeczami a także postanowić, które z nich należałoby wyrzucić, a które zabrać.

firma przeprowadzkowa

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy korzystamy z jednostki przeprowadzkowej wszystkie owe informacje będą istotne po to, by móc dobrać właściwy pojazd jak też liczbę osób do pomocy. Może się zdarzyć, iż na chybcika podany lub zmieniany w ostatniej chwili spis przedmiotów sprawi duże nieprzyjemności, dodatkowe koszty, a przede wszystkim zbyteczny stres – bo pojazd okaże się za mały, bo przyjedzie zbyt mało ludzi do pomocy przy znoszeniu ciężkich mebli, itp.

Skompletuj zestaw pudeł oraz worków foliowych bądź skorzystaj z tych doniesionych przez jednostkę przeprowadzkową. Aktualnie sporo firm ma to w swej ofercie. Wszystko co się da, dobrze jest zapakować w pudełka, bo w dużej mierze ułatwia to nie tylko poukładanie przedmiotów, ale też sam przewóz. Książki a także płyty (zobacz: płyty elewacyjne) należy pakować z umiarem. Nadmiernie ciężki karton może pęknąć. Sprzęt elektroniczny a także szkło, np. naczynia należy na dodatek ochronić folią bąbelkową. Pudło z takimi przedmiotami należy także dodatkowo oznaczyć, np. „Uwaga szkło!” albo „Delikatne!”. Oddzielnie opakuj szkło, porcelanę itd.

Najlepiej owinąć te rzeczy folią bąbelkową lub papierem pakowym. Sprzęt AGD dla przykładu chłodziarka bądź zamrażarka musi być rozmrożony. Ze wszystkich sprzętów tego rodzaju koniecznie musimy wyjąć części ruchome: kratki, półeczki. Sprzęt można do tego zabezpieczyć folią. Rośliny najpoprawniej przewozić w specjalnie naznaczonych kartonach z dziurami w taki sposób, ażeby kwiaty mogły oddychać. Dzięki naznaczeniu firma od przeprowadzek zachowa dodatkowe środki ostrożności. Jeśli chodzi o przeprowadzki we Wrocławiu ich ceny kształtuje się stawką godzinową, na przykład ok. 85 zł/h. Przy stawce kilometrowej z reguły jest to mniej więcej 1,5 zł/km.