Pieniądz plastikowy ułatwia codzienne funkcjonowanie, oszczędza nasze pieniądze i czas, dając jeszcze – bezpieczeństwo

Pierwowzorem karty debetowej, były kartami kartonowymi, na których maszynowo opisane były dane o jej posiadaczu. Dopiero w latach 60 XX wieku, puszczono w obieg kartę plastikową, która wówczas była synonimem luksusu i pozycji społecznej. W Polsce początkowe karty debetowe, udostępnione były tylko dla klientów biznesowych.

Karta debetowa

Źródło: http://pixabay.com/
Karta debetowa dla osób fizycznych wprowadzona została przez instytucje finansowe do użytkowania pod koniec lat 90. Obecnie karty debetowe wystawiane są do każdego konta osobistego. Karta debetowa służy do obsługiwania naszych środków pieniężnych zgromadzonych na koncie osobistym, do którego została wystawiona. Najnowocześniejsze karty debetowe to tzw. karty wypukle, posiadające wytłoczone dane o jej posiadaczu. Taki typ kart pozwala na zrobienie transakcji bezgotówkowej przy udziale terminala elektronicznego.

Ponadto nie ma konieczności każdorazowego wpisywania kodu PIN albo też uwierzytelniania dokonanej transakcji osobistym podpisem. Karta płatnicza, przyda się przy płaceniu zobowiązań za zakupy dokonane w sklepie internetowym. Taką kartą debetową możemy posługiwać się również za granicą. Płatności kartą debetową wypukłą, możemy dokonywać w większości państw w Europie a także w najpopularniejszych kurortach.

Najpowszechniejszymi kartami debetowymi w naszym kraju są Visa i MasterCard. Wybór karty płatniczej spośród tych dwóch proponowanych przez banki kart, ma istotne znaczenie, zwłaszcza przy płatnościach w innych krajach. Trzeba pamiętać, by dokonując wyboru karty, zwrócić uwagę na to ile odsetek bank pobierze od nas za wypłatę pieniędzy w bankomacie zagranicznym.

Instytucje finansowe to nie tylko usługi polegające na zarządzaniu naszym kontem osobistym. To również inne działania zastrzeżone tylko dla instytucji finansowych, takie jak przyznawanie kredytów, przyjmowanie lokat oraz udzielanie i potwierdzanie gwarancji bankowych.

Czyżby ten tekst zainteresował Cię tak intensywnie, że pragniesz zaznajomić się z następnym? To świetnie. Więc tutaj kliknij, aby przeczytać (http://www.trojmiasto.optitaxi.pl/dla-firm) sporo newsów.

Gwarancje bankowe oraz poręczenia ze strony przedsiębiorstw, są popularną praktyką w obrocie handlowym.

Gwarancje i poręczenia podnoszą bezpieczeństwo zawieranej z kontrahentem umowy, ograniczając niebezpieczeństwo niezrealizowania przez wykonawcę, obowiązków przyjętych w transakcji. Zabezpieczenie transakcji stosowane jest zazwyczaj przez urzędy administracji publicznej, w sytuacji podpisywania umów z wykonawcami, wyłonionymi w drodze przetargu publicznego, w trybie prawa zamówień publicznych.