Każdy posiada jakieś pasje – niektórzy zbierają znaczki, a inni monety – niekiedy jednak mamy ochotę pozbyć się niepotrzebnych kolekcji

Jeśli na przykład nasz dziadek miał pasję i zbierał stare monety, to mógł w spadku zostawić nam swój skarb. Jednak, my nie zawsze musimy jego pasję rozumieć i podzielać.
Jeżeli od dzieciństwa pasjonowaliśmy się zbieraniem na przykład starych monet, bo zaszczepił w nas tę pasję dziadek, to możemy przejąć później jego kolekcję i ciągnąć jej uzupełnianie.

xbox

Autor: – EMR –
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd

Autor: Piotr Słotwiński
Jeśli jednak dostaliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z tym zrobić, to mamy prawo go sprzedać. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie. Monety, które dla nas nie mają zbyt dużego znaczenia, dla miłośników mogą być bardzo cenne. Mogą w cudowny sposób uatrakcyjnić jego zbiór. Ktoś będzie szczęśliwy i my będziemy również zadowoleni, gdyż do naszego portfela trafi spora suma pieniędzy. Oczywiście, jest to zależne od tego, jak wyjątkowa jest nasza kolekcja. Jeżeli mamy rzadkie okazy dla przykładu z XIX stulecia lub jeszcze z lat zaborów, to z pewnością możemy liczyć na spory zysk. Powinniśmy w internecie poszukać dobry skup monet skup monet warszawa i zadzwonić do nich. Ich pracownicy umówią się z nami na spotkanie i fachowo wycenią nasz zbiór. Wycena będzie oczywiście bezpłatna. Warto skontaktować się z kilkoma firmami, które interesują się numizmatami i porównać ceny. Da nam to przejrzysty obraz sytuacji i będziemy w stanie wybrać najkorzystniejszą propozycję.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby być pewnym, że mamy zamiar zbiór sprzedać, ponieważ po fakcie nie będziemy mogli już zmienić zdania.