Kalejdoskop smaków win obecnych w naszym kraju

Dobre i autentyczne wino powstać może wyłącznie z winogron. Smak winogron nieodłącznie łączy się z geograficzną lokalizacją winnicy, a to z kolei ma oddziaływanie na smak wyprodukowanego wina. Czynniki jakie wpływają na cechy i indywidualność wyrobu końcowego to gleba, leżąca pod nią skała, wysokość nad pułapem morza, nachylenie terenu, ukierunkowanie wobec słońca, ogólnie pojęty mikroklimat. Winnice najczęściej są lokalizowane na pochyłościach wzgórz, na glebach, które są najczęściej bezużyteczne dla pozostałych roślin.

wina

Autor: Andrea
Źródło: http://www.flickr.com
Winnice zazwyczaj tworzy się na południowych stokach, aby powiększyć bezpośrednią ekspozycję na promienie słońca. Różnorodność smaków win jaki proponuje winiarnia jest wielki – pobierz zdjęcia naszej winiarni. Każde z nich ma własne atuty zależnie od smaków klienta. Wypijanie kieliszka czerwonego wina do posiłku oświeca rozum i odpowiednio wpływa na trawienie. Czerwone wino (zobacz wina rpa) jest sprzymierzeńcem w leczeniu nadciśnienia tętniczego ze względu na sporą zawartość potasu, jaki koryguje ciśnienie. Wino zwiększa wielkość arterii wieńcowych, wpływając na lepsze odżywienie serca i minimalizując niebezpieczeństwo niedokrwienia organu.

Białe wino ma znaczną kwasowość, w związku z tym ułatwia trawienie ryb i produktów morza. Czerwone wino lepiej radzi sobie z tłuszczami zawartymi w mięsie, zwłaszcza czerwonym. Picie niedużych ilości wina zmniejsza możliwość wystąpienia chorób nowotworowych. Dzieje się tak za sprawą przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki. Wino stanowi znakomity trunek do obiadu i sałatek. Delektujemy się nim w trakcie spotkań przyjacielskich, bankietów, przyjęć. W porządnej winiarni istnieje sala degustacyjna (nasze sale degustacyjne), gdzie rzeczywiści koneserzy mają okazję posmakować luksusowych smaków wina.

W ten sposób właściciele zaszczepiają kulturę winiarską w Polsce. Sale są wyekwipowane w wykwintny sposób, by zgromadzenia przy lampce wina były dla smakoszy prawdziwą rozkoszą. Wykwalifikowana załoga umie w idealny sposób poradzić w doborze odpowiednich napojów. Pomimo wszystkich imponujących własności wina (tak jak ta winnica), należy pamiętać, że wino jak każdy alkohol należy spożywać z powściągliwością.