Jak wybrać firmę cateringową? Co wziąć pod uwagę, co szczególnie powinno nas interesować?

Organizowanie przyjęcia w domu dla wielu osób kojarzy się z uciążliwą pracą. Najpierw wymyślenie dobrego menu, następnie zaś targanie ciężkich zakupów, by następnie spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.

Często na miłe konwersacje z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty. Wiadomo jednak, że są osoby, którym takie organizowanie menu na przyjęcie sprawia wielką przyjemność. Jednakowoż są to wyjątki, które przecież tylko potwierdzają regułę. Większość z nas nie preferuje takich przygotowań i chętnie od razu udałaby się do etapu końcowego a jest nim samo przyjęcie. Od kiedy w ofercie rynkowej pojawiły się firmy cateringowe takie rozwiązanie jest już realne. Jednak samo wynajęcie tego typu firmy nie oznacza sukcesu. Aby przyjęcie się udało trzeba wybrać odpowiednią i sprawdzoną firmę cateringową. Podobnie mia się w sytuacji, gdy zamawiamy catering dla firm. Oto kilka wskazówek.

menager

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Nim zdecydujesz się na usługę cateringową trzeba pomyśleć jaką kwotę chcesz przeznaczyć na przyjęcie, a w dalszej kolejności dostosować do tego rodzaj potraw i napojów.
Początkowo przelicz wszystkich zaproszonych gości. Jeśli pośród gości są dzieci warto zastanowić się czy będziesz zapewnić oddzielne menu dla dzieci. Analizując powyższe wyznaczniki możemy ustalić orientacyjnie cenę cateringu.

Kiedy uznasz, że warto poznać więcej szczegółów związanych z podnoszoną tutaj problematyką, zerknij na źródło info – tam przeczytasz analogiczne zagadnienia.

Typ cateringu zależy od pory wydawania przyjęcia. Zależnie czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja cena cateringu będzie się różnić.

Powinniśmy pomyśleć nad wyborem alkoholi dla gości. Alkohol musi pasować do potrawy, ale również powinien smakować gościowi. Firmy często w swoich ofertach mają spory wybór alkoholu. Jednak zazwyczaj bardziej się opłaca samemu kupić alkohol. Im bardziej różnorodne jest menu cateringu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze, jednak zwiększa się też koszt cateringu. Jeżeli przygotowujemy „małe” przyjęcie powinniśmy zdecydować się na jedną kuchnię (może to być kuchnia włoska, japońska, a może francuska czy polska).

Firma cateringowa

Autor: Wine Country Walking Tours
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy cateringowe mogą przygotować w niewielkich ilościach kilka różnorodnych potraw, np. przekąsek albo kilka dodatków do potrawy głównej. Z pewnością to ożywi menu cateringu. Jeśli zorganizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na kawę” najlepiej sprawdzi się słodki catering. W ofercie firm cateringowych odnajdziemy potrawy słodkie: desery zimne oraz gorące, różnorodneciasta, owoce oraz słodycze.