Wizytówki z najlepszych drukarni trafiają do organizerów kluczowych wspólników oraz dłoni zwyczajnych obywateli

Przeciętni członkowie społeczeństwa obchodzą się z wizytówkami identycznie jak i z folderami reklamowymi, czyli zazwyczaj biorą je jedynie po to, aby za chwilę wyrzucić do śmietnika. Czasami wizytówki leżą miesiącami w szufladach biurka, ale jeśli szukamy jednego konkretnego egzemplarza, to wówczas nie możemy zlokalizować tej jednej niewielkiej karteczki. Natomiast w biznesie wizytówka jest rzeczą prawie świętą, a wedle zasad savoir-vivre’u powinniśmy poświęcić każdej z nich choćby kilka sekund uwagi w chwili, gdy zostaje ona przekazywana przez interlokutora. Nic zaskakującego w tym, że przedsiębiorcy troszczą się o to, by wizytówki prezentowały się profesjonalnie, a ponadto, by bileciki przechowywać w eleganckim organizerze.

Prasa drukarska

Źródło: http://www.sxc.hu
Przedstawiciele najróżniejszych zawodów zabiegają o starannie opracowane, a także ładnie wydrukowane wizytówki. Jeśliby wnikliwie przeanalizować większość udostępnionych w internecie projektów, to można z łatwością dojść do stwierdzenia, że można je tak naprawdę podzielić na dwie grupy. Otóż na te stworzone z myślą o osobach pracujących umysłowo i dwudziestolatkach albo sześćdziesięciolatkach pracujących fizycznie – netprint.pl. Idąc dalej tym tropem można rzec, że np. hasło wizytówka adwokat będzie zazwyczaj kojarzyć się z minimalistycznym wzornictwem, a sformułowanie wizytówki szkoła tańca towarzyskiego z o wiele bardziej oryginalną ornamentyką.

maszyna do sitodruku

Autor: Michael Bernath
Źródło: http://www.flickr.com
Tak stacjonarne, jak i internetowe drukarnie dają usługobiorcom możliwość wyboru pewnych parametrów wydruku, a czasami nawet podsuwają gotowe szablony, które wystarczy lekko zmodyfikować. Jeżeli więc na stronie internetowej konkretnej firmy znajdują się kolorowe prostokąty o zaokrąglonych rogach, to wówczas można śmiało zamówić wizytówki o podobnym kształcie. Każdy klient musi również wybrać inne i nawet istotniejsze parametry: grubość papieru, format oraz nakład. Bardzo ważna staje się wysoka jakość druku, a uznana drukarnia przygotowuje wszystkie zlecenia z tą samą starannością: zarówno wizytówki taxi (taksówka Wrocław) oraz te dla pozostałych zawodowych kierowców, jak i wizytówki dla sławnych osobistości są wydrukowane z troską o najdrobniejsze detale (wpadły mi w oko wizytówki taxi). Tymczasem każdy klient powinien przed złożeniem zamówienia niepobieżnie przejrzeć informacje dotyczące specyfikacji i pamiętać, że obraz na monitorze laptopa zawsze będzie trochę odróżniał się od tego na wydruku.