Wyśmienite właściwości herbat Rooibos i pu – erh.

W naszych czasach na rynku możemy nabyć mnóstwo gatunków herbat. Wraz z rozkwitem handlu a także szybkim transportem produktów spożywczych pomiędzy skrajnymi państwami świata, w czasie ostatnich kilkunastu lat w naszym kraju poważnie powiększyła się ilość typów herbat, jakie widujemy w sklepach z herbatą. Napar ów, posiadający swe początki w chińskiej tradycji, jest teraz obowiązkowym składnikiem diety sporej części ludzkości.

herbata

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów herbat jest rzecz jasna niezliczenie wiele, zaczynając od ziołowych naparów, przez herbatę zieloną, białą, czarną aż po różnego przeznaczenia owocowe mieszanki. Istnieją również dwa gatunki owej rośliny, które mają bardzo dobry wpływ na ludzki organizm. Pierwszą z dwóch jest herbata Rooibos. Zawiera ona wiele unikalnych składników, zbawczych dla ludzkiego ciała. Pozyskuje się ją z liści czerwonokrzewu, które suszy się a następnie sieka na drobniutkie kawałki. Ze względu na fakt, iż posiada ona niewielką ilość garbników, jest właściwie pozbawiona typowego gorzkiego posmaku – przeczytaj więcej na demmers.pl.
Ponadto, herbata Rooibos bogata jest w przeciwutleniacze wyjątkowo korzystne dla naszego zdrowia. Picie herbaty Rooibos korzystnie wpływa na układ krwionośny, immunologiczny, a także wydalniczy.
Co więcej, Napar ten wykazuje właściwości przeciwdziałające nowotworom i powstawaniu cukrzycy. Wyśmienicie wpływa na kondycję naszej skóry, dzięki czemu tamuje procesy starzenia. Niebagatelną sprawą jest fakt, iż nie zawiera ona kofeiny, przez co może być pita nawet przez dzieci. Jest to idealny wybór w trosce o zdrowie tak dorosłych jak i dzieci.

Drugim gatunkiem naparów godnych uwagi są herbaty pu – erh.

Jeśli szukasz najkorzystniejszej obecnie propozycji w internecie, spójrz na ofertę a na pewno tutaj ją prędko znajdziesz i chętnie z niej skorzystasz.

Jest to typ czerwonej herbaty o niezwykłych właściwościach – pomocne wskazówki na więcej na dalej na źródło – . Pochodzi ona z Chin, pozyskiwana jest z tych samych krzewów, co jej czarna odmiana, jednakże listowie jest dwukrotnie poddawane procesowi fermentacji, stąd jej specyficzny smak. Herbata ta jest bogata w liczne składniki mineralne między innymi wapń oraz fluor. Oprócz takich właściwości jak wzmacnianie organizmu albo zwiększenie koncentracji, herbaty pu – erh odgrywają nadzwyczaj istotną rolę w czasie odchudzania. Wynika to z faktu, że napar owy przyspiesza spalanie tłuszczu oraz proces wydalania toksyn z organizmu. W dodatku zmniejsza on poziom cholesterolu we krwi i znakomicie wpływa na działanie układu pokarmowego oraz wątroby.

Jeżeli zatem do dziś nieznane były nam właściwości opisanych wcześniej herbat, teraz warto nadrobić zaległości. Nie ma zatrzeżeń co do tego, iż filiżanka wspomnianych naparów może radykalnie pomóc nam w walce o lepsze zdrowie oraz samopoczucie.