Wypożyczalnia pojazdów – zysk na czterech kołach

Uruchomienie wypożyczalni aut jest drogie. Jednakże nakład pieniężny w mgnieniu oka się zwróci, bo za kierownicą użyczonego auta przeważnie siadają turyści, którzy w czasie urlopu nie szczędzą.

dostawa

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia czterokołowców to w naszym kraju ciągle biznes mało znany. Wśród Polaków pokutuje mit, że na wypożyczenie auta stać tylko bogatych, natomiast ażeby założyć taką działalność, potrzebne będą olbrzymie nakłady, jakie mogą się nigdy nie zwrócić. Niemniej jednak Kraj nad Wisłą to rynek z wielkim potencjałem. Najem busów zaczął się opłacać, gdy Polska przystąpiła do Wspólnoty Europejskiej, zaś granice zostały otwarte (link do do na ). Tym samym nasz kraj zaczęło odwiedzać coraz więcej podróżników, a to właśnie oni są jednym z motorów napędowych owego interesu. Korzystny wpływ na branżę miało również wejście do naszego kraju tak zwanych tanich linii lotniczych.

Kolejnym filarem, na którym swoją aktywność opierają wypożyczalnie aut, są klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wypożyczają pojazdy dla swych gości, ale również dla pracobiorców, jacy prowadzą interesy w innym mieście. Koszta wynajęcia czterokołowca są mniejsze aniżeli na przykład koszty pracowniczych taksówek. Oprócz wynajmu krótkoterminowego, popularny pośród firm jest również tzw. średniookresowy wynajem autobusów który trwa kilka miesięcy. Jednakże najistotniejsi będą tak zwani klienci assistance, zatem firmy ubezpieczeniowe, które najmują pojazdy jako pojazdy (zobacz także: lekki samochód pożarniczy) zastępcze dla własnych podopiecznych.

Wypożyczalnie pojazdów najczęściej funkcjonują w okolicach aerodromów czy dworców kolejowych, jednakże na wynajmie samochodów możesz zarabiać nawet w miejscowościach mających mniej niż 100 tys. obywateli, jako że konkurencja w tychże miejscach jest o wiele mniejsza. Sprawdź jak dojechać: