W którym miejscu możemy nabyć polecany sprzęt myśliwski?

Rosną szeregi myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast – Dian, duchownych a wiek posiadaczy sztucerów, dubeltówek i kniejówek określa szeroka rozpiętość. Upodobaliśmy sobie łowiectwo. Łowiectwo – nie myślistwo, albowiem ten termin oznacza ochronę zwierząt, a celem myśliwych jest zabezpieczenie wszelakich gatunków i właściwej populacji zwierząt leśnych. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety ogromne szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu konieczna jest bezustanna obserwacja ich szeregów.

na polowaniu

Autor: TheTurducken
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, myśliwy to już nie mężczyzna ”ubrany” w kawałek zwierzęcej skóry, wędrujący z włócznią i czyhający na swą zdobycz. To diametralnie różny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska i gadżety strzeleckie. Prawdziwy myśliwy dba również o ubiór na polowanie. Nie robi tego jedynie z powodu poczucia estetyki czy też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań. Nie musimy chyba nikomu opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po całonocnym chodzeniu w niewygodnych butach czy nieodpowiednio dobranej odzieży.

Wszystkie te elementy garderoby są bardzo ważne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania? Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed złą pogodą, nie ogranicza ruchów a nawet ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, niska waga, wytrzymałość i wiatroszczelność to najważniejsze zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com

Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę.

Koniecznie zobacz na stronie (https://acana.com.pl/karma/czym-karmic-kota-kastrata/) inne tego rodzaju wpisy. Tam też znajdziesz coś pasjonującego, gdyż prezentuje ona podobną tematykę.

Dobrze, gdy ubrania myśliwskie są „nieszeleszczące”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, iż nadają się do noszenia o różnych porach roku. Dlatego głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, musi być funkcjonalność i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Odpowiednio dobrana odzież na polowania pozwoli nam na bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.