W jaki sposób zaaranżować niewielką kuchnię – ciekawe pomysły wskazówki

Meble kuchenne są jednymi z pierwszych, które wybieramy. Dzieje się tak głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Przede wszystkim to właśnie w kuchni toczy się życie domu i to pomieszczenie jest jego sercem.

szafki kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Półki w kuchni są cały czas używane, korzysta się z nich niemal cały czas, o wiele częściej niż szafki w innych pokojach. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Szczególnie istotne jest, żeby wybrane półki do kuchni nietrudno się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Teraz istnieje duży wybór uchwytów. Mogą być one szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. W ten sposób mamy możliwość wyboru tego co dla nas najwygodniejsze (sprawdź pełną propozycje). Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Kolejną kwestią jest to, że powinniśmy dokonać wyboru które szafki będą otwarte, a które zamykane. Istotna jest też szerokość półek. Nie powinny być one za wąskie. Owszem, niektóre z nich należy zaplanować jako mniejsze, by wygospodarować trochę miejsca. Przecież w kuchni musi znaleźć się też lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Kliknij ten odnośnik i zobacz w treści zamieszczony tam artykuł. Są tam dodatkowe informacje. One także podnoszą tę kwestię.

Bądźmy świadomi, że przynajmniej jedna półka musi pomieścić w sobie garnki i patelnie, które są dość nieporęczne. Najciekawszą sprawą jest znalezienie frontów. Mogą być zrobione z różnych tworzyw – naturalnych, lubtworzyw sztucznych. Ich koszt oczywiście także zależy od materiału z którego zostaną wykonane. Drzewo jest oczywiście, w zależności od rodzaju, najbardziej drogie. Trzeba zdecydować czy wybrać lakierowane meble czy może te matowe – warto przeczytać.

szafki do kuchni

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba dbać o to by kolor frontów i blatu idealnie się komponował ze sobą. Pamiętajmy, by wykończyć kuchnię w podobnym stylu co inne pomieszczenia, a także dobrać kolor podłogi i ścian do wybranych mebli.