Telefon VoIP – nowoczesne rozwiązanie po które coraz chętniej sięgają przedsiębiorstwa

Przyszło nam żyć w świecie, w którym rozmowa na dystans jest wymogiem. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wymyślił pierwszy aparat telefoniczny, upłynęło sporo czasu, a my – ludzie, zdążyliśmy znacznie rozwinąć pierwotną technologię „dzwonienia”. Jedną z nowszych (a także tańszych) metod jest telefonia IP jednak korzystają z niej tylko nieliczni, a większość z nas nawet nie wie o takiej możliwości.

telefon

Źródło: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?
Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to urządzenia, które w przeciwieństwie do zwykłych aparatów telefonicznych PSTN czy ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są realizowane z pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”). Takiego typu instrumentym pozwalają na przeprowadzanie istotnie tańszych rozmów, czasami nawet darmowych, w zakresie jednego operatora. Przypominają one zwykły aparat wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a również ekran,ale nie posiadają wyjścia w regularne wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, ale w wyjście do Internetu, zwykle standardowe, takie jak przy komputerze. Co warte uwagi, ażeby korzystać z tejże metody nie musimy korzystać z komputera. Potrzebować go będziemy jedynie do skonfigurowania aparatu. Czasem bywa, że telefony VoIP mylone są z telefonami USB, które tak naprawdę są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Telefony tegoż typu nie potrafią przekazać rozmowy bez udziału komputera i łączone są z komputerem przy pomocy złącza USB- (link do artykułu).

Jak zacząć korzystać?
Obecnie na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, lecz i indywidualnego. Aby ich znaleźć najlepszym sposobem jest skorzystać z Internetu.

Zamieszczony się w podobnym serwisie artykuł bez dwóch zdań również Cię zainteresuje – to ważny tekst (https://www.viva-bus.com.pl/) mówiący o omawianej kwestii.

Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po chwili pokażą nam się linki do stron internetowych różnorakich operatorów.