Stosowne wyposażenie kuchenne

Stosowne wyposażenie kuchni jest bardzo ważne dla wszystkich mieszkańców. Nadzwyczaj wartościowym przedmiotem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęśniętym konturze od wieków służy Chińczykom do sporządzania różnych potraw jak najmniejszym kosztem.

potrawy przygotowywane z zastosowaniem woka mają gotować się szybko i zachowywać maksimum smaku i wartości pożywnych. Jednakże naczynie to nie jest zagwarantowane tylko do potraw kuchni chińskiej. Z powodzeniem może podmienić kilka typowych patelni i stać się najlepszym narzędziem w całej kuchni.
Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
aronia

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Wok 30cm ma wysokie ścianki, które są pochylone pod kątem 45-50 stopni. Powinny one być cienkie, żeby cała patelnia mocno nagrzewała się w kilkanaście sekund. Wartością woka jest jego szczególny kształt, dzięki jakiemu do smażenia wystarczy nieduża ilość tłuszczu. Dzięki skosów ścianek kawałeczki usmażonego mięsa, lub jarzyn powinny dochodzić w nieco niższej temperaturze, a wysmażany tłuszcz schodzi na dno. ostrzałki do noży santoku miyabi (smakprostoty.pl) to japoński nóż inspirowany standardowym samurajskim mieczem. Jest doskonale ostry i oszałamiający designem. Odznacza się doskonałą formą i precyzją wykonania, a również szczególnym wyglądem. Doceniają je zarówno profesjonalni szefowie kuchni, jak i dyletanci kucharzenia na całym świecie.
kawa z pianką

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Miyabi 7000 d miyabi 7000 d to wyrafinowana, bardzo stylowa kolekcja noży na wysokim poziomie.

Noże o ostrzu skalpela, doskonałym wyważeniu i ergonomii zadowolą nawet nadzwyczaj wymagających szefów kuchni. Zarówno każde ostrze, jak i rękojeść posiada własny niepowtarzalny design i jest małym dziełem sztuki.