Programy przydatne dla przedsiębiorców – a więc ewidencja środków

Własna firma oznacza dla właściciela nie jedynie swego rodzaju niezależność, ale także liczne obowiązki wynikające z przepisów. Jednym z takich obowiązków jest ewidencja środków.

Jak ułatwić sobie konieczne czynności oraz maksymalnie skrócić czas czas potrzebny na sporządzenie poprawnej dokumentacji?
praca na komputerze

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązek inwentaryzacji środków może zajmować naprawdę dużo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może jednak skrócić ten czas nawet o więcej niż połowę- . Wdrożenie programu zazwyczaj przebiega bez trudności i satysfakcjonuje najbardziej wybrednych użytkowników. Obecnie dostępne są różne programy do inwentaryzacji, które można dobrać do swoich potrzeb, a ponadto oferowane są także różne urządzenia – zwykły program do inwentaryzacji komputerowej w dużym stopniu uprości ewidencję środków trwałych w przedsiębiorstwie, program do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych znacznie zredukuje czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji w przedsiębiorstwie, poza tym proces inwentaryzacji możemy skrócić również stosując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.
Ewidencja środków trwałych dotyczy rzeczowych składników majątku. Obowiązek prowadzenia takiej ewidencji określają przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 26 sierpnia 2003 roku.

Czyżbyś nie mógł przerwać naszego artykułu? To dla nas niezwykle miła wieść – w takim razie kontynuuj czytanie (http://www.iurico.pl/branze/stowarzyszenia-i-organizacje-spoleczne/) na kolejnej witrynie.

Obowiązek ewidencjonowania dotyczy zarówno właścicieli firm jakie rozliczają się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jak również ryczałtowców. W sieci szybko znaleźć można program do ewidencji środków trwałym, który jest dużym ułatwieniem dla przedsiębiorców- Program z bogatą funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na wybranych grupach środków.

Jeżeli chcemy wypróbować takie rozwiązanie, na początek najlepiej wybrać bezpłatną wersję testową, by sprawdzić czy program jest dostosowany do naszych potrzeb, czy jest przejrzysty i prosty w obsłudze, czy faktycznie ułatwi nam pracę. Jeżeli już zdecydujemy się na kupno programu, sprawdźmy czy dostępna jest bezpłatna pomoc przez telefon bądź internet, i czy program będzie aktualizowany.