Próbuj wiele rodzajów herbaty i bądź zdrów

Z czasem zwiększa się ilość entuzjastów trunku, jakim jest herbata. Ten fenomen nietrudno dostrzec można głównie obserwując jak coraz bardziej zwiększa się liczba herbaciarni a także specjalistycznych placówek z herbatą. W licznych herbaciarniach amatorzy tego trunku mogą posmakować herbat z rozmaitych obszarów kuli ziemskiej, zaparzanych według właściwych zasad i kosztowanych w przeznaczonych do tego celu naczyniach.

zielona herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast każdy sklep z herbatą oferuje teraz niesamowity wachlarz wyboru, zaś wskazówki dotyczące zaparzania, udzielane klientom przez rzetelnie szkolone ekspedientki, od razu sprawiają, iż każdy rozpoczynający swą przygodę z herbatą, zmienia się w jej prawdziwego konesera. Pomimo tak wielkiego asortymentu, wciąż najchętniej wybierana jest czarna i zielona herbata. Niezwykłym powodzeniem cieszy się głównie druga z nich. Każda bowiem herbaciarnia czy sklep oferuje wielką ilość jej gatunków.

Najbardziej powszechna zielona herbata to Sencha, która jest wykwintna ze śladowo wyczuwalną nutką goryczki. Powinno się smakować ją po jedzeniu, ponieważ powszechnie znane są jej właściwości wspierania trawienia. Bancha, zielona herbata (camelliasinensis.pl/pol_m_herbaty_zielone-101.html) o długich stwardniałych listkach zalecana jest z kolei do spożycia przed spaniem, gdyż zawarty w niej poziom teiny jest bardzo mały.Często wzbogacona jest ona preparowanym ryżem oraz prażoną kukurydzą. Najbardziej wykwintne gatunki zielonej herbaty to Tamaryokucha i Gyokuro Asahi.

Czy to herbaciarnia czy sklep z herbatą, w każdym z tych miejsc, obowiązkową propozycją jest również herbata czerwona Oolong. Znana jest ona jako niedofermentowana albo półfermentowana, a jej odwar przyjmuje odcienie od bursztynowego do lekkiego odcienia bordowego. Na zainteresowanie zasługuje także Pu Erh – czerwona herbata o wyjątkowych leczniczych cechach i intensywnym, ziemistym smaku. Inne, interesujące smaki, których należy skosztować mają niezaprzeczalnie wielorakie odmiany białych i żółtych herbat.

czerwona herbata

Źródło: pixabay.com

Herbata, pomimo swojego powszechnego zużycia, to napój wino zero procent niezwykle znakomity. Wobec tego, warto skorzystać z sposobności, iż pomnażające się herbaciarnie i sklepiki (camelliasinensis.pl/) umożliwiają nam skosztowanie jej różnorakich rodzajów. Nawet jeśli ktoś nie przepada za tym trunkiem, ogromny wachlarz jego odmian bezsprzecznie umożliwi poszukanie czegoś dla siebie. Herbata w końcu to nie tylko pospolity napój, to także wyjątkowe momenty z rodziną oraz niesamowite pogawędki.