Potęga głosu w reklamie

My ludzie jesteśmy w większości wzrokowcami. Sporą część informacji które do nas dochodzą dostarcza nam wzrok, nie znaczy to jednakże iż inne zmysły nie są istotne. Nie wyobrażamy sobie naszego życia bez możności dotyku obiektów oraz przyjemności płynącej z dotyku bliskich nam ludzi. Jednakowo jest ze słuchem. Jest on uzupełnieniem naszego głównego zmysłu. Wszystkie one się nawzajem uzupełniają.

Trudno więc się dziwić, że marketing współczesny stara się zagospodarować wszystkie nasze zmysły. Również słuch, a nawet szczególnie słuch, ponieważ najpopularniejszym mass-medium gdzie właśnie bodźce dźwiękowe są w największym stopniu istotne jest radio, wynalazek który w Polsce ma już 90 – letnią tradycję.

Mikrofon

Autor: Jeena Paradies
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak reklama w radio w ogóle nie jest nieskomplikowaną albowiem wszelkie informacje marketingowe – razem z korzystnym wrażeniem – należy przesłać oddziałując na zmysł słuchu, nie zdołamy po prostu sfotografować produktu razem z dobrą aktorką bądź słynnym aktorem.
Takimi wyzwaniami trudnią się wyspecjalizowane studia nagrań. Jednym z nich jest Fabryka Dzwiękuff. Studio to proponuje – jak wszystkie studia nagraniowe – nagranie albumów różnym wykonawcom, ale wiadomo iż nie jest to wyłączny zakres jego aktywności. Przedsiębiorstwo produkuje także na przykład reklamy dla radia. Żeby taka działalność miała sens, nieodzowna jest odpowiednia baza danych. W tym przypadku przedsiębiorstwo stworzyło Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff. Jest to zbiór głosów aktorów, aktorek a również dzieci. Na przykład w serwisie bank głosów Fabryki Dźwiękuff klient może sobie wybrać właściwych aktorów do swych celów. Co więcej studio w ramach zlecenia uskuteczni reklamę.

Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff można spożytkować nie wyłącznie do wyprodukowania reklamy radiowej – oferta przedsiębiorstwa przydać się może również wydawnictwu które chce publikować coraz bardziej popularne audiobooki. W zależności od formy jaką wyselekcjonujemy, publikacja taka może posiadać formę słuchowiska lub zwykłego czytania. Konieczna zatem będzie większa czy mniejsza liczba głosów.

Ten artykuł Ci się spodobał? Zatem odwiedź serwis www (http://www.mennicamarkowa.pl/insygnia-wladzy/), który posiada zbliżone informacje na prezentowany wątek – one również będą wciągające.

Bank głosów w Fabryce Dźwiękuff jest wtenczas idealnym wyjściem – jeśli interesujesz się realizacją dźwięku kliknij. Wzmiankowana baza danych przydać może się także w realizowaniu projektów dostosowujących dajmy na to filmy dla potrzeb ludzi z dysfunkcją wzroku.