Parę istotnych informacji o aktualnym rynku przesyłek pocztowych i kurierskich.

W każdym miejscu, w którym panuje monopol trudno będzie z należytą jakością usług. Bardzo podobnie było z Pocztą Polską, której przed laty było można naprawdę dużo zarzucić. Przesyłki dochodziły z dużymi poślizgami, niekiedy wręcz ginęły, a czasu spędzonego w kolejkach już się nawet nie liczyło. Lecz całkiem niedawno na rynku zaczęły się pojawiać firmy kurierskie, oferujące dużo wyższe standardy jakości. Początkowo z ich usług zaczął korzystać biznes, dla jakiego najistotniejsza była jakość nawet za nieco wyższą cenę. Z upływem czasu kurierskie przesyłki zaczęły tanieć i stawały się dostępniejsze dla wszystkich, a kolejnym przełomem stało się upowszechnienie internetowego handlu. Duża część zamówień składanych przez internet była wysyłana, i w dużym stopniu wykonywali to właśnie kurierzy. Lecz monopolista biernie się temu wszystkiemu nie przyglądał i wprowadził liczne, przydatne dla klientów zmiany. Znacząco poprawiła się jakość usług, zaczęto wykorzystywać nowoczesne rozwiązania typu pocztex śledzenie przesyłek, i to dało możliwość utrzymania odpowiedniej pozycji na rynku.

mapa konturowa europy

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
mapa konturowa europy

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Obecnie konkurencja jeśli chodzi o przesyłki jest naprawdę duża, a klienci będą mogli przebierać do woli.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link pieczątki kraków i ciesz się zawartymi tam nowymi artykułami. Na pewno poszerzą one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Zwykłą przesyłkę będąc osobą indywidualną można bez żadnego problemu wysłać już za kilkanaście złotych, a w przypadku umowy firmowej koszty mogą być jeszcze mniejsze. Dodatkowo coraz większym zainteresowaniem cieszą się specjalne punkty, współpracujące z paroma firmami kurierskimi – pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź. W takich miejscach można sprawdzić dokładnie, jakie ceny będzie oferował ups kurier w porównaniu z konkurencją, i wybrać najkorzystniejszą ofertę. W przypadku niestandardowych paczek różnice mogą być faktycznie spore, więc na każdej przesyłanej paczce naprawdę sporo się zaoszczędzi.

Większość spraw formalnych można również załatwić za pomocą internetu, a oddział, w którym znajduje się na ścianie mapa konturowa Europy ukazująca zakres działania współpracujących kurierów, odwiedzać się będzie tylko po to, żeby fizycznie dostarczyć przesyłkę – jak wygląda śledzenie przesyłek w pocztexie.