Niespodzianka dla amatora małej czarnej

Wielu ludzi nie zacznie dnia od kubka czarnej i aromatycznej kawy. Ten gorący napój jak najbardziej potrafi postawić na nogi każdego, kto ma problemy z wczesnym wstawaniem. Bez wątpienia nie brakuje również miłośników latte, którzy chcieliby wypróbować czegoś innego.

Nowe smaki

Mocne espresso, jakie w kilka chwil może efektywnie przegonić senność i zmęczenie, należy do wyjątkowo popularnych rodzajów kawy, tyle że nie wszystkim pasuje tak wyraźny smak. Wiele osób woli go nieco złagodzić poprzez dolanie mleka, a wśród miłośników kawy nie brakuje i takich osób, które cenią sobie przede wszystkim pyszne latte. Jeśli chcesz sprawić prezent komuś, kto nie ogranicza się tylko do jednego sposobu parzenia kawy, możesz podsunąć mu profesjonalny ekspres. Będzie to niemały wydatek, stąd też jest to atrakcyjny pomysł na prezent chociażby z okazji ślubu. Jeżeli nie masz wystarczających funduszy, a okazja także nie wymaga okazałego upominku, nie mniej dobrze sprawdzi się książka o sposobach parzenia kawy, jak też… sama kawa. Postaraj się jednak, by była ona wyjątkowa – może to być kawa aromatyzowana, albo z wyższej półki. Obdarowana osoba z pewnością ucieszy się z tego typu prezentu i chętnie skosztuje nowych smaków.

Przerwa na kawę

Autor: Sokoban CN
Źródło: http://www.flickr.com
A może gadżet?

Obecnie coraz bardziej popularne stają się inne od tych tradycyjnych sposoby parzenia kawy. Oprócz ekspresu, czy spożywanej często kawy po turecku, możemy również wykorzystać tzw. drippery czy inne naczynia umożliwiające uzyskać nieco odmienny smak kawy. Jeżeli chciałbyś podarować miłośnikowi małej czarnej coś niebanalnego, poszukaj właśnie tego typu naczyń czy innych gadżetów – np. firmy Hario, której produkty znaleźć można przez internet- . Dobrym przykładem interesującego gadżetu jest KeepCup, czyli wykonany z tworzywa sztucznego kubeczek, który można poddać recyclingowi i który w zamyśle twórców ma zastąpić standardowe kubki. Sprawdź sam termiczny kubek (składany kubek turystyczny) do kawy. Liczne kolory do wyboru, wygoda użytkowania i możliwość mycia w zmywarce sprawia, że KeepCup z pewnością spodoba się każdemu smakoszowi kawy. Takie produkty ma w swojej ofercie np. wspomniana już firma Hario. Z pewnością przydadzą się osobom, które rano w pośpiechu nie mogą spokojnie dopić swojej kawy i potrzebują wygodnego i praktycznego kubeczka z zamknięciem.