Biała herbata niedocenianym przez ludzi trunkiem

Czy to u cioci na prywatce, czy u babci na lunchu – na ogół jesteśmy częstowani czarną herbatą. Niekiedy pożądane byłoby jednakże wymienić ten pospolity napój na coś bardziej wyszukanego i zbawiennego dla organizmu człowieka.

herbata

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Srebrzysto-siwy lub też srebrzysto-biały odcień biała herbata zawdzięcza procesowi fabrykacji. Pączki przy rozkwitaniu rośliny są chronione przed promieniami słonecznymi, aby liście nie nabrały zielonej barwy. Nie są one formowane, dlatego zachowują (w przeciwieństwie do na przykład zielonej herbaty) swój zwyczajny kształt. Zbiera się je bardzo skrupulatnie, albowiem roślina ma niezwykle krótki czas zbiorów. Oddziałuje to bezsprzecznie na jakość artykułu, ale również na jego cenę.

W naszym kraju za 100 gram suszu można zapłacić od 20 do około 100 złotych. Jeżeli wyda się już tak niemało pieniędzy na herbatę, warto poczuć jej oryginalny smak oraz wydobyć jej dobroczynne właściwości. Uczynimy to parząc ją we właściwy sposób. Zalewamy liście wodą o temperaturze 85 do 90 stopni Celsjusza i podtrzymujemy pod przykryciem przez mniej więcej 5 minut (klik!). W taki sposób napój zachowa niepowtarzalny aromat. Tego typu zabieg na jednej porcji suszu można wykonać 3 razy, za każdym razem napar będzie mniej ostry, lecz przez cały czas wspaniały. Jeżeli mielibyśmy opowiedzieć, co taki napitek zdoła dobrego zrobić dla naszego organizmu, jesteśmy w stanie wymieniać bez końca. Zawiera nadzwyczaj dużo witaminy C, przez co zwiększa odporność.

Dla ludzi nie mogących pić kawy, będzie ona fenomenalnym zastępnikiem, dlatego że zawiera dużą dawkę kofeiny a do tego działa orzeźwiająco. Cudowna jest dla ludzi pracujących mentalnie, gdyż wspomaga koncentrację (rekomenduje się ją też studentom i uczniom). Posiada związki anty-mutagenne, zatem biała herbata ma właściwości antynowotworowe. Wspomaga regenerację organizmu, więc osoby uprawiające sport hulajnoga wyczynowa powinni się z nią zaprzyjaźnić. Aby zobaczyć skutki, trzeba pić ją w wielkościach od 2 do 3 filiżanek na dzień, przez okres co najmniej dwóch tygodni.

filiżanka herbaty

Autor: Tim Lucas
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy przybędą do nas goście, dobrze jest poczęstować ich trunkiem, jakim jest biała herbata, ponieważ będą oni mogli odkryć jej woń i smak. My też powinniśmy ją spożywać, gdyż ma Niezmiernie dobroczynne właściwości dla naszego organizmu. Efektów będziemy mogli się spodziewać już po 2 tygodniach harmonijnego jej konsumowania.