Największe turystyczne atrakcje w Pieninach, o czym trzeba pamiętać podczas szukania noclegu w tym rejonie.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski są Pieniny. Szacuje się, że pod względem ilości turystów znajdują się one na drugim miejscu, zaraz po najpopularniejszych Tatrach. Pieniny mogą bardzo dużo zaoferować, zwłaszcza jeżeli będzie chodzić o aktywny odpoczynek blisko przyrody, a wygodne połączenia drogowe i kolejowe oraz rozbudowana baza noclegowa sprawiają, że turyści niezwykle chętnie przybywają do tego miejsca.

szczawnica
Pieniny to świetne miejsce przede wszystkim na wędrówki po górach. Wytyczono w nich szereg turystycznych szlaków przeznaczonych zarówno dla zaawansowanych piechurów, jak i niedzielnych amatorów chcących poznać chociaż trochę piękno tych uroczych gór. Pienińskie lasy są bardzo bogate jeśli chodzi o rośliny i zwierzęta, spotkać w nich nawet można wilki, niedźwiedzie i żmije. Coraz popularniejsza staje się w Pieninach także turystyka na rowerach, wyznaczane są nowe ścieżki przeznaczone dla amatorów jeżdżenia na dwóch kółkach.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to idź dalej kwatery dla pracowników łódź i przeglądnij tam następne zajmujące wpisy. Nie ociągaj się!

Dzięki temu oraz walorom przyrodniczym zainteresowanie tym rejonem bez przerwy rośnie.

Tak duże zainteresowanie Pieninami ze strony turystów sprawiło, że baza noclegów w tym rejonie jest świetnie rozwinięta. Pieniny noclegi mają ofertę dla wszystkich turystów, czy to będzie szkolna wycieczka, rodzina z małym dziećmi czy szukający trochę więcej komfortu biznesmen. W mniejszych i większych miejscowościach turystycznych z tego regionu dostępne są w pierwszej kolejności najróżniejsze ośrodki wczasowe i domki, sporo jest również kwater prywatnych zlokalizowanych po prostu w domach mieszkańców.

nocleg

Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz bardziej rozbudowana jest sieć ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, które kierują swoją propozycję dla turystów którzy wymagają dużo wyższego standardu. Z powodu ogromnej popularności wśród turystów trzeba pamiętać o tym, żeby noclegi szczawnica w pewnych okresach roku rezerwować odpowiednio wcześnie, bo mogą być kłopoty z ich dostępnością. Z całą pewnością może tak być w okresie ferii zimowych i sylwestra, ale w dłuższe weekendy i podczas wakacji również sporo noclegów może być zajęte (sprawdź tutaj: pensjonaty Szczawnica).