Najlepiej mieszkać na wsi czy w mieście?

Zmieniają się preferencje dotyczące idealnego miejsca do życia. Ludzie mają przeróżne gusta. Jedni lubią jasne kolory, inni ciemne. Jedni samochody, inni rowery. Jedni psy, a jeszcze inni koty. Podobnie bywa z preferencjami dotyczącymi miejsca zamieszkania. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia poza miastem. Chcą mieć wszędzie blisko, wygodnie, zimą nie martwić się o ocieplenie i odśnieżanie, a jesienią o grabienie liści. Jednakże spora liczba osób marzy o własnym domku poza miastem.

wiejski ogród

Autor: ChodHound
Źródło: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/
Cenią prywatność, zieleń, przyrodę, relaks na łonie natury|Każdy z nas jest inny, inne mamy także preferencje co do miejsca zamieszkania. Trend na świecie jest czytelny – młodzi przeprowadzają się do miast, gdyż tam jest więcej pracy. Co za tym idzie mieszkają w blokach i ta forma lokatorstwa zyskuje coraz większą popularność. Wśród dużej liczby osób wzrasta jednak tęsknota za naturą, za dzieciństwem, za wsią. Gdyby tylko mieli taką możliwość, od razu sięgnęliby po małe domy jednorodzinne projekty i zaczęli planowanie swojego wymarzonego małego gniazdka – warto jednak marzyć.

Jednak wielu osób na to niestety nie stać. Nie oszukujmy się – budowa (zerknij na promocje na eogniwa zawiesie pasowe 2t) domu oraz jego utrzymanie to o wiele większy koszt niż życie w bloku w mieście. Ważna jest także wygoda – ze wsi trzeba zazwyczaj dojechać do pracy, o wiele wcześniej wstawać. Czasami przeszkadzają zaspy, przez które możemy się spóźnić albo w ogóle nie dotrzeć do celu. Nie oszukujmy się – domek na wsi to duże wyzwanie. () Mimo że małe domy jednorodzinne projekty wyglądają uroczo, to zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kłopotliwe bywają, dopóki w takim nie zamieszkamy. Musimy więc dobrze się zastanowić, co nam odpowiada. Niektórzy pomimo wszystkich niedogodności nie wyobrażają sobie życia w bloku. Gdy tylko osiągną samodzielność, natychmiast zaczynają oszczędzać pieniądze na domek, potem przeglądają małe domy jednorodzinne projekty i zabierają się do działania. Mimo, że budowanie domu to spory wysiłek, oni się nie poddają, podążają za marzeniami.

miasto nocą

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Starają się nabyć jak najtańsze materiały budowlane i jak najwięcej zrobić sami, aby tylko koszty nie były zbyt wysokie. Wreszcie, po paru latach udaje im się. Wspólnie z rodziną zamieszkują w przytulnym, własnym domku wykonanym na podstawie małe domy jednorodzinne projekty. Zimą ogrzewają się przy kominku, a latem relaksują się z rodziną w ogródku. Mają własny warzywniak, altanki oraz grilla. Chcą zostać na wsi już na zawsze, dlatego, że najważniejsza dla nich jest swoboda, przestrzeń oraz kontakt z naturą, której w mieście nie mogą doświadczyć w dostatecznej ilości i intensywności.