Na jakiej zasadzie funkcjonuje żuraw wieżowy? W jaki sposób ta ogromna konstrukcja działa?

Dźwigi używane już były przez starożytnych Greków. Używali w tym celu kilka bloczków, dodawali do nich ramię, jakie definiujemy jako wysięgnik. Choć było to dość dawno temu, to prawa fizyki się nie zmieniły.

wanna narożna

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg
Żurawie wieżowe stworzone są do wznoszenia wysokich budynków, a także drapaczy chmur, zalicza się je do najbardziej pokaźnych roboczych maszyn. Żurawie budowlane (sciski budowlane) mogą być stacjonarne lub przejezdne. Jeśli tak, to zlokalizowane są w tego typu sytuacji na podwoziu gąsienicowym lub szybowym ( tym adresem bez problemu zdobędziesz pomoc). Żurawie można złożyć z części, w których na początku mały żuraw samochodowy dodaje ramę ze stali, na niej natomiast pierwszy moduł wieży.
Tego rodzaju podstawa obciążana jest balastem. Na wierzchu konstrukcji dajemy kabinę operatora, wysięgnik (co oznacza ramię) i przeciwwagę. Na tym etapie jednakowoż żuraw jest jeszcze za bardzo niski, więc niezmiennie trzeba go podwyższać. Wykorzystuje się do tego urządzenie wznoszące, dość szeroką kratownicę z 3 ściankami jak i czwartą, jaka jest ruchoma. Konieczne są także siłowniki hydrauliczne. Tego rodzaju urządzenie wysuwa się w górę oraz dół wieży, tak więc żuraw jest w stanie podwyższać sam siebie. Siłowniki hydrauliczne wznoszą górną część żurawia razem z kabiną.
Dzięki temu na wierzchu wieży wytwarza się luka, wkłada się w nią nowy moduł stalowy (dowiedz się więcej o żurawi wynajmie). Potem dodawane elementy powinniśmy skręcić śrubami z poprzednimi, cały zaś proces powtarzany jest do momentu, aż wieża żurawia nie będzie miała zaplanowanej wysokości.

Tak to właśnie wygląda, a żurawie są bardzo potrzebne do wielu zadań, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich jak Wrocław, dlatego też jak żurawie wynajem jest dość rozpowszechniony.