Kto może wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych” oraz które warunki musi się spełniać?

Kupno własnego mieszkania bezsprzecznie jest bardzo wysokim wydatkiem, bowiem nawet najmniejsza kawalerka wiąże się z wysokimi kosztami. Mało kto jest w stanie osobiście kupować mieszkanie za osobiste, zaoszczędzone pieniądze, dlatego większość osób decyduje się na wzięcie kredytu bankowego.

Blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Młodzi ludzie coraz częściej potrzebują posiadać własne mieszkanie, szczególnie jeżeli planują założyć rodzinę, częstokroć szukają pomocy w zakupie swojego pierwszego mieszkania oraz okazuje się, iż taką pomoc mogą oni otrzymać, albowiem to właśnie do takich ludzi kierowany jest program „Mieszkania dla młodych” (dowiedz się więcej na stronie www).

Mieszkania dla młodych to program adresowany do osób, jakie po raz pierwszy potrzebują nabyć własne mieszkanie. By wziąć udział w tym programie nie można mieć już osobistego mieszkania, również w przeszłości. Dodatkowo nie wolno też przekroczyć wieku 35 lat (w wypadku małżeństw bierze się pod obserwację wiek młodszego małżonka). W warunkach, które jeszcze wypada spełnić znajduje się także zapis o tym, że powinno się wziąć kredyt na co najmniej 15 lat w wysokości 50% wartości mieszkania.

Nowoczesne mieszkanie

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o dofinansowanie jakie można otrzymać, to jest parę rodzajów dotacji, które wolno zdobyć z programu mieszkania dla młodych. Między innymi można dostać darowiznę do 50metrów kwadratowych czy także 10 procent dopłaty dla ludzi samotnych bądź dla młodych małżeństw, które nie posiadają własnych dzieci. Małżeństwa z dziećmi zdołają za to liczyć na 15 procent dopłaty. Co więcej osoby, które rozpoczynają budowę osobistego mieszkania lub domu jednorodzinnego mogą również pozyskać częściowy zwrot za zużytkowane materiały budowlane, co na pewno też jest bardzo znacznym plusem.

Wiemy już do kogo kierowany jest ten program, oraz także jakie warunki trzeba realizować, aby z niego skorzystać. A w jaki sposób wolno ubiegać się o takie dofinansowanie? Bezsprzecznie powinno się starać się o kredyt z banku, który bierze udział w tym programie. Powinno się również dostarczyć specjalny wniosek z prośbą o dofinansowanie wkładu własnego, w jakim powinno się umieścić parę istotnych oświadczeń, w szczególności mówiących o tym, że nie ma się na własność żadnego innego lokalu użytkowego, takiego jak mieszkanie albo dom usuwanie pluskiew warszawa jednorodzinny.