Konieczny obowiązek względem urzędu skarbowego

Pierwsze miesiące nowego roku to czas, kiedy w zasadzie wszyscy dorośli muszą pamiętać o rozliczeniach z urzędem podatkowym. Termin złożenia swojego zeznania mija z końcem kwietnia, jednak jeżeli będzie to dzień wolny od pracy, to przesuwa się na drugiego maja. Tego terminu nie można przekroczyć – za spóźnienie w złożeniu zeznania mogą grozić dość poważne konsekwencje, więc nie należy się z tym spóźniać.

rozliczenie pit

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy nawet proponują taką opcję, aby złożyć jakiekolwiek wypełnione zeznanie, a później dokonać korekty, ale tak naprawdę najlepszą metodą będzie zdążenie z terminem. Zwłaszcza że czasu na to wcale mało nie jest, kilka miesięcy powinny wystarczyć nawet dużym maruderom na załatwienie sprawy.

Jeśli przedstawiana w tym serwisie kwestia jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo zobacz także podobne warte zapoznania się (https://proformasport.pl/maty-pomosty-ciezarowe/) artykuły.

Jeśli ktoś nie chce lub nie potrafi samodzielnie zająć się policzeniem deklaracji, to może skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych księgowych i biur rachunkowych – przy ich pomocy pit za 2014 będzie policzony szybko, bez błędów i w sumie za niewielką opłatę – .

Jeżeli nie korzysta się z jakiś nietypowych odliczeń, to w praktyce z wypełnieniem pitu poradzić sobie powinna większość osób. Instrukcje dostarczane z zeznaniami są precyzyjnie zredagowane, i naprawdę powinno wystarczyć je jedynie dokładnie czytać, aby wszystko prawidłowo powypełniać – zobacz sam . Dla osób zatrudnionych na etacie najważniejszą rzeczą są pity wysłane przez

księgowość

Autor: Times Square PR
Źródło: Times Square PR

firmę, w której pracują – wystarczy kwoty z nich przepisać w odpowiednie rubryki i jedna część zostanie załatwiona.

Osoby które posiadają firmę muszą dodatkowo podać część związaną z przychodami w firmie, ale przy dobrze prowadzonej księgowości również nie będzie z tym dużego problemu. W dalszej części zeznania trzeba uzupełnić informacje o zapłaconych składkach na ubezpieczenia w ZUS, wyznaczyć należny podatek i jeśli będzie się korzystać z jakiś ulg, to wypełnić formularz, na którym się to wszystko wykazuje. Policzone zeznanie trzeba wysłać do końca kwietnia, za spóźnienia grożą surowe kary więc nie powinno się o tym zapomnieć.