Konieczny obowiązek względem urzędu skarbowego

Pierwsze miesiące nowego roku to czas, kiedy w zasadzie wszyscy dorośli muszą pamiętać o rozliczeniach z urzędem podatkowym. Termin złożenia swojego zeznania mija z końcem kwietnia, jednak jeżeli będzie to dzień wolny od pracy, to przesuwa się na drugiego maja. Tego terminu nie można przekroczyć – za spóźnienie w złożeniu zeznania mogą grozić dość poważne konsekwencje, więc nie należy się z tym spóźniać.

Continue reading “Konieczny obowiązek względem urzędu skarbowego” »

Sporo pojęć z obszaru składek i ubezpieczeń dobrze jest znać, żeby odpowiednio obracać się w problemie

Rozpoczęcie roku jest dla znacznej części osób nie wyłącznie okresem postanowień noworocznych, ale także przypomina o rozliczeniach podatkowych. Dla wielu z nich, przede wszystkim gdy są pracodawcami, jest to okres szalenie intensywny i wymagający. Rzecz jasna osoby, które składają zaświadczenia jako pracownicy również traktują to niesłychanie poważnie.

Continue reading “Sporo pojęć z obszaru składek i ubezpieczeń dobrze jest znać, żeby odpowiednio obracać się w problemie” »

Praktyczny środek na rozliczanie się z administracją skarbową

Rozliczenie PIT to obowiązek nas wszystkich. Niezależnie czy ktoś jest zatrudniony na cały etat czy także ma własną firmę, będzie miał on zobowiązanie dostarczyć uzupełnioną deklarację do właściwego urzędu skarbowego. Zatem wskazane jest, aby pozyskać właściwe wiadomości odnośnie tej procedury.

Continue reading “Praktyczny środek na rozliczanie się z administracją skarbową” »