Kabina prysznicowa a może wanna? Które rozwiązanie będzie optymalne dla naszej łazienki?

Każdy, kto planuje kapitalny remont łazienki, albo dopiero będzie urządzał ją całkowicie od podstaw, ma przed sobą ogromnie trudną decyzję. Trzeba przecież dokonać wyboru, czy zakupić wannę, czy prysznic. Musi to być decyzja dobrze przemyślana, bo przecież następny remont łazienki odbędzie za parę lat. Jakie są argumenty za każdym z tych rozwiązań?

łazienka

Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox
Decyzja, jakie rozwiązanie wybrać jest uzależniona od wielu ważnych aspektów. Na pierwszym miejscu pod uwagę powinniśmy wziąć powierzchnię, którą dysponujemy. W niewielkich pomieszczeniach zazwyczaj wanna po prostu nie ma racji bytu, zatem jesteśmy z góry skazani na kabinę prysznicową. Następnym czynnikiem, który trzeba rozważyć będzie to, w jaki sposób zazwyczaj będziemy korzystać z łazienki.

Czy decydujemy się na szybki prysznic, czy raczej preferujemy długie odprężające kąpiele z dużą ilością piany lub z dobrą książką do poczytania. Jeśli chcemy skorzystać z tej drugiej opcji, to w grę wchodzi jedynie wanna.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na ten temat, odwiedź kosze do segregacji odpadów nas, a na pewno przeczytasz ciekawe fakty.

Istotną kwestią jest też zużycie wody. Wanna powoduje zwykle większe zużycie wody, ponieważ często wypełniamy ją całą. Pod tym względem prysznic jest lepszym wyborem. Jeśli wnikliwie przemyślimy powyższe czynniki, to jesteśmy gotowi do podjęcia decyzji. Kolejnym krokiem będzie wybór odpowiedniego produktu. Jeżeli nasz budżet nie jest zbytnio duży, to trzeba zwrócić szczególną uwagę na jakość.

Nowa wanna

Autor: Sealskin
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Najtańsza wanna, podobnie jak kabina prysznicowa zazwyczaj nie jest dobrej jakości. Jeśli chcemy uniknąć problemów, lepiej jest nabyć produkt ze średniej półki. Na rynku znajdziemy szeroki wybór artykułów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Kabina prysznicowa lub wanna z hydromasażem, wybór zależy tylko od nas i od środków, którymi dysponujemy.

W każdej łazience obowiązkowym elementem wyposażenia jest wanna, albo kabina prysznicowa. To, jaki wybierzemy do naszego wnętrza zależy od paruistotnych czynników, ale najważniejsze powinny być tu nasze preferencje. W końcu to właśnie my będziemy korzystać z niej na co dzień. Nie ważne zatem, czy naszym wyborem będzie wanna, czy prysznic, najważniejsze, abyśmy się czuli dobrze we własnej łazience.