Jakie sprawy warto jest weryfikować, wybierając firmę, która zajmuje się wywozem odpadów oraz gruzu?

W każdym domu i w zakładzie przemysłowym każdego dnia tworzone są odpady, jakich należy się w stosowny sposób pozbyć. Na osiedlach mieszkalnych o tego typu sprawy troszczą się spółdzielnie mieszkaniowe, we własnej firmie z kolei trzeba znaleźć odpowiedni zakład, który zajmie się tym zadaniem. Odpady przemysłowe muszą być wywożone przez specjalną ekipę, jaka w dozwolony sposób je unieszkodliwi oraz usunie.

Co mieć na względzie, szukając specjalisty w wywozie odpadów?

Po pierwsze konieczne są zezwolenia na prowadzenie nadmienionej działalności, zarówno w zakresie składowania odpadów, jak i ich transportowania. Musi działać w zgodzie z obecnymi przepisami, w przeciwnym wypadku mogą być na nią nałożone kary finansowe. Po drugie firma musi mieć flotę samochodów ciężarowych, dzięki którym możliwe jest wykonywanie zleceń oraz transportowanie wszelkiego rodzaju odpadów, także gruzu.

Pojemnik na odpady

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com

Następną sprawą jest terminowość firmy. W umowie powinien być skrupulatnie ustalony czas odbioru odpadów i gruzu, aby klient nie musiał się denerwować, ponieważ firma nie przyjechała zgodnie z planem, przez co odpady stoją przed budynkiem. Ważny jest też sposób kontaktowania się z firmą. Najkorzystniej jest, gdy klient sam może wybrać czy zechce zgłaszać zlecenia mailem czy telefonicznie. Każdy optuje za innym typem kontaktu, gdyż może nie mieć czasu na przykład na rozmowy, a maila można napisać w każdej wolnej chwili.

Współcześnie praktycznie każdy z zakładów prowadzących tego rodzaju działalność ma swoją stronę internetową, na której udostępnia formularz zamówienia, jeszcze bardziej ułatwiający podjęcie współpracy. Miej też na uwadze czy firma jest elastyczna oraz potrafi podejmować się kompleksowych, bardziej złożonych zamówień. Gdy zawarłeś umowę na dłużej, możesz zapytać o atrakcyjne rabaty, co znacznie zredukuje koszty wynajmowania ekipy parającej się wywozem odpadów.

Jeżeli zaś masz w planach remont, musisz zgłosić do firmy, że będziesz chciał wywieźć gruz gruz budowlany. W tym celu potrzebne są bowiem specjalne pojemniki o większych gabarytach oraz bardziej wytrzymałych. Kontenery są z reguły udostępniane na parę dni, a gdy potrzeba nam więcej czasu na uprzątnięcie terenu, należy porozumieć się z konkretną firmą oraz ustalić inne warunki współpracy. Nie zapominaj o zaprezentowanych wskazówkach, a nie będziesz mieć problemów z wywożeniem odpadów przemysłowych.