Jak wybieramy kuriera, na co zwracamy uwagę? Co może zaś spowodować, że zrezygnujemy z danej usługi?

Wybranie firmy kurierskiej, jakiej powierzymy naszą przesyłkę, to nie jest wcale proste zadanie. Nim przed naszym mieszkaniem pojawi się kurier, należy się upewnić, jakie kryteria najczęściej decydują w zakresie udanej współpracy oraz satysfakcji ze świadczonych usług.

Co właściwie decyduje o tym jakiego wybierzemy kuriera? Przede wszystkim dwa czynniki, jak cena oraz czas realizacji. To wydaje się być bardzo logiczne, gdyż każdy klient chciałby, żeby paczka dotarła do adresata natychmiast, a i do tego najlepiej, jakby nic nie kosztowało. Rzecz jasna to mało realne, więc należy wybierać takie usługi kurierskie, jakie rzeczywiście będą najbliższe tego ideału. Tak samo ważna dla klientów jest niezawodność takich usług.

kurier

Autor: Gideon Tsang
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością więc o wiele łatwiej o spokojny sen, jeśli mamy pewność, iż przesyłka trafi na 100% do adresata. To są główne czynniki, na podstawie których wybieramy kuriera.

Zajmują Cię różnego rodzaju branżowe wątki? Więc kliknij tutaj wirtualny adres warszawa i przeglądaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

W jaki sposób natomiast kurier może nam się narazić? Wśród błędów często popełnianych przez firmy kurierskie wymienia się uszkodzenie albo też zgubienie paczki – poznaj bliżej firmę Patron Service . To nie powinno dziwić, tym bardziej jak zniszczone lub zgubione zostają cenne przedmioty. Identycznie surowo oceniamy za długie terminy realizowania usługi, a to nic dziwnego, bo kto lubi zbyt długo czekać na prezenty? Równie źle postrzegane są niedogodności wiążące się z nieudanymi próbami dodzwonienia się do biura firmy kurierskiej. To na pewno istotne, kiedy są jakieś kłopoty. W takim wypadku nic tak nie uspokaja, jak szybki kontakt oraz miła ale też kompetentna osoba, z drugiej strony, która potrafi sprawnie rozwiązać nasze problemy.

A jak już dojdzie do jakiejś katastrofy, przykładowo, kiedy taka przesyłka kurierska zginie oraz nie uda się jej odnaleźć, to czy może to być jedyny powód, by zrezygnować z usług takiej firmy? Jak wynika z różnego rodzaju badań, podstawową przyczyną rozstania jest często to samo, i nie ma tutaj zaskoczenia – czytaj więcej . Najważniejsze grzechy to niedotrzymanie terminu albo uszkodzenie czy zgubienie naszej ważnej przesyłki. Faktycznie, nic w tym dziwnego, że ciężko mieć zaufanie do przewoźnika, który zgubi naszą przesyłkę. Obawiamy się, iż to stanie się jeszcze raz, więc dla pewności i spokoju wybieramy kogoś innego.