Czy zaznaczymy w jaki sposób przetrzymywane są nasze dane?

Czy przydarzyło nam się, że otrzymywaliśmy paczki, albo telefony od zakładów, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęliśmy? Jeśli tak, to może to okazać się dowód na to, że nasze informacje wzięły udział w czymś co posiada nazwę zakup bazy danych. Po prostu wchodzimy na jakąś stronę, której treścią jesteśmy zaintrygowani, wpisujemy własne informacje aby móc dostawać newsletter, tak by nic nas nie ominęło i tutaj wszystko jest dla nas jasne oraz zrozumiałe. Jednak czasem jest tak, że bez naszej wiedzy dana firma sprzedaje informacje kontaktowe, które uzyskała od nas, przez co inne przedsiębiorstwa także mają szansę nawiązać z nami kontakt.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com

Przez to właśnie tak ważne jest dokładne sprawdzenie na jakie strony internetowe się zapisujemy, jak i także przemyślenie czy wciąż możemy udostępniać informacje o sobie. Co ciekawe to niektóre strony internetowe powstają z myślą o odsprzedawaniu takich informacji i gdy zbiorą właściwą wielość adresów, to przekazują je tej firmie, która więcej za nie zapłaci. Zobacz gdzie pozyskać bazy danych: oferta bazy danych.

Pakowanie przesyłek to ważny proceder

Ludzie znacznie częściej dokonują zakupów przez sieć, a to powoduje, że zakupiony produkt wysyłany jest w paczce. Ktoś jednak musi ją zapakować oraz co więcej, warto to zrobić tak uważnie, żeby nie był wpisany błędny adres, gdyż wtenczas paczka nie dojdzie do adresata. Takie pakowanie przesyłek łączy się ze wielką odpowiedzialnością, ponieważ wpierw należy przypilnować, aby wszystko co powinno się w niej znaleźć, na pewno się w niej pojawiło, a następnie należy ją prawidłowo zaadresować, tak by dotarła do odpowiedniej osoby. Coraz częściej udział w całym tym przedsięwzięciu biorą komputery, dzięki czemu możliwość pomyłki jest zmniejszana do minimum. Przejdź do całej oferty: gdzie pakowanie przesyłek?.


Do przesłania przesyłki (zobacz przesyłki dłużycowe) podajemy własne dane

baza danych

Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnąć zainkasować jakąś paczkę dajemy własne informacje, złożone z imienia oraz nazwiska, adresu e-mail, a często również z adresu zamieszkania oraz telefonu. Kiedy nie pragniemy, by wpadły się one w inne ręce, kogoś z kim nawet nie posiadaliśmy żadnego kontaktu, to ciągle powinniśmy dokładnie poznać się z polityką danej zakładu i z jej zasadami przetrzymywania informacji. Jeżeli wyklucza ona udostępnianie ich innym zakładom, to możemy stać się pewni, że nikt nie zdobędzie informacji o nas, bez naszej zgody.