Zdziwienie jest początkiem najciekawszych rzeczy z fotografowaniem włącznie.

Dzieci i ich naturalność to najwdzięczniejszy motyw wykonywania zdjęć. Dzieciństwo trwa niedługo, bo parę lat i jest niesamowicie ważne w życiu każdego człowieka. W tym krótkim okresie następuje mnóstwo przemian.

sesja dziecięca

Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English
Żaden inny czas nie jest tak szybki, tak rozległy i tak znaczący dla następnych metamorfoz człowieka. W tym okresie dzieciaki niezwykle prędko się ewaluują i uczą nowych sprawności a z drugiej strony są niesamowicie delikatne (ciekawa sesja (sesja ciążowa studio) dziecięca w Warszawie). Robienie zdjęć dzieciom to obszar niesamowicie ruchliwy i gwałtowny. Maluchy dopiero odkrywają środowisko. Po swojemu go przeżywają, inaczej go rozumują, różnie go odbierają. Fotografie dziecięce zatrzymują ich dzieciństwo. Świat maluchów jest bardzo urozmaicony. Często zdumiewają ich sytuacje, które są najpospolitsze dla dorosłego świata. Przebierają się i obrazują różnorodne osoby. Mają swoje ukochane zabawki, które czasem zabierają w dalszą podróż życia bądź wracają do nich pamięcią z ogromnym sentymentem, kojarząc je z pozostałością czasów, które nigdy nie wrócą. Pokazują swoją niezależność, próbują pokonywać swoje fizyczne i behawioralne granice. Doświadczają interakcji z otaczającym światem.

Chroń dziecko przed alergią!

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Są ciekawe świata i tym co się w ich obszarze dzieje.

Może Cię też zainteresować – fotograf na chrzest (angelka.pl czyli fotografia dziecięcą w Warszawie). Te ulotne chwile polegające na zatrzymaniu dziecinnego zamyślenia , refleksji, płaczu, uśmiechu, ich niebanalna naturalność i te wszystkie inne rzeczy, które są przypisane tylko dzieciom, trzeba mieć na względzie fotografując dzieci. Maluchy nie potrzebują ustawiania, świetny fotografik umie dokładnie uchwycić ich charakter i piękno.

Dzieci są autentyzmem okoliczności. Nie ma w nich nieszczerości, pozowania a mnóstwo mimiki, której pozbywamy się wraz z dojrzewaniem. Aby nie przeoczyć znaczących elementów życia dzieci, trzeba je dokumentować w postaci zdjęć. Zdjęcia malców tworzą ponadczasowy zapis, do którego można wracać przez wiele lat. Zdjęcia dzieci to najpiękniejszy kapitał na dorosłe życie. Będą żyły w opowieściach i będą przekazywane dalszym pokoleniom.