Zalety jednego z najbardziej zdrowych tłuszczów roślinnych, czyli oleju wytwarzanego z nasion lnu.

Nasiona lnu od wieków używane są w naturalnej medycynie. Ludzie jeszcze nie umieli zidentyfikować składników, które w nich są, ale świetnie wiedzieli, jaki jest ich wpływ na nasze organizmy, i umieli wykorzystać w licznych przypadkach.

Już dawni Rzymianie i Grecy zalecali stosowanie siemienia lnianego do leczenia chorób przewodu pokarmowego, i po dziś dzień jego właściwości zdrowotne są nie do przecenienia. Dzisiaj zdecydowanie częściej jest używany olej lniany w miejsce nieprzerobionych nasion. Tłoczy się go na zimno, przez co będzie zachowywał wszystkie najlepsze właściwości, i stanowi niezastąpiony dodatek do wielu potraw.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź torty na zamówienie nas, a na pewno odnajdziesz interesujące fakty.

Lniane nasiona zawierają go prawie połowę, a większość oleju to tak bardzo potrzebne kwasy omega-3, regulujące ilość cholesterolu w organizmie. Podstawową rolą tych kwasów jest zmniejszanie złej odmiany cholesterolu i zwiększanie zawartości tego pożytecznego. Lecz tłuszcze są potrzebne przy stymulacji wielu życiowych procesów, stanowią też podstawowy budulec komórek, stąd też dostarczenie ich w wymaganej ilości ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowia. I właśnie olej lniany to jeden z najlepszych pokarmów roślinnych pod tym względem, w szczególności że jego działanie zwiększa jeszcze witamina E.

Olej lniany jest coraz szerzej używany do przygotowywania różnych posiłków, również na nim oparta jest dieta dr budwig.

Jeżeli chcesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy, to przeczytaj interesujący fakt (https://www.bakus.com.pl/torty-pszczyna/). W tekście zawarliśmy ekstra oraz ciekawe informacje.

Dieta ta z założenia ma dostarczyć organizmowi pokarmy bogate w tłuszcze omega-3, antyoksydanty i błonnik. Osoby ją stosujące muszą wykluczyć każdą postać słodyczy, ale również masła, margaryny i oleje. Jedynym dopuszczalnym olejem jest właśnie ten powstały z nasion lnu, z tego powodu że jest najzdrowszy spośród stosowanych przez ludzi tłuszczów. W rzeczywistości wskazówki dr Budwig to nie jedynie sama dieta, ale cały styl życia, który ma wziąć z natury to co najlepsze, eliminując jednocześnie szkodliwe rzeczy. Z założenia dieta ta pomaga przy wielu chorobach, takich jak cukrzyca, nowotwory albo problemy skórne, rzecz jasna przy założeniu że będzie kompleksowo stosowana.