Z jakiego powodu kawa jest obecnie tak popularnym napojem w każdym kraju, jakie są jej podstawowe rodzaje.

Kawa nie bez powodu uznawana jest za najpopularniejszy napój na świecie. Jest zdrowa, smaczna i kochana przez miliony kawoszy ze wszystkich krajów. Wiele osób nie może sobie wyobrazić swojego dnia bez filiżanki pysznego napoju o poranku, daje im to energię i siły do dalszego działania.

Kawa przez zawartość kofeiny ma pobudzające właściwości, lecz ma też w sobie dużo innych związków, korzystnie wpływających na nasze organizmy. Ma w sobie sporą ilość polifenoli, jakie są doskonałymi antyutleniaczami i zapobiegają starzeniu się organizmu. Oprócz tego kawa zabezpiecza przed dużą ilością chorób, między innymi miażdzycą, zawałami i udarami. Poza tym pita regularnie zabezpiecza przed nowotworami przewodu pokarmowego i wątroby, a nawet przed próchnicą zębów.
kawa arabica

Kawa może być przyrządzana wieloma różnymi sposobami, w zasadzie każdy region ma swoje oryginalne zwyczaje wiążące się z jej spożywaniem. smakosze najbardziej cenią sobie aromat ziaren zmielonych chwilę przed zaparzeniem, z tego też powodu wśród nich dużą popularnością się cieszy kawa świeżo palona. Smak napoju w dużej mierze uzależniony jest od rodzaju ziaren i metod ich obróbki, w naszym kraju niezwykle popularna przede wszystkim jest kawa espresso arabica oraz znacznie mocniejsza robusta. W każdym sklepie także można kupić kawę w ziarnach, zapakowaną w szczelne opakowania, oraz zmieloną.

Ten ostatni rodzaj cieszy się bardzo dużą popularnością, bowiem wystarczy tylko wsypać zawartość do kubka i zaparzyć, wielu osobom coś takiego w zupełności wystarcza.