W jakim miejscu w polskich górach możemy spędzić romantyczny urlop?

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com

Czy romantyczna wycieczka we dwoje musi kierować nas ku Rzymowi, Francji lub Hiszpanii? Spora część z naszych rodaków nie podziela tego przekonania.

Niezgoda wobec powiązania romantyki z wycieczkami zagranicznymi wynika przy tym również z dotykających nas kłopotów materialnych, ale także z przeświadczenia o tym, że Polska jest równie piękna. Zimą najlepiej przekonać się o tym odwiedzając którykolwiek z kurortów; szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia zakochanych są głównie Krynica oraz Szklarska Poręba.

Idealne dla zakochanych noclegi w Krynicy to atrakcja stworzona zwłaszcza z myślą o ludziach nastawionych na aktywny wypoczynek; mające ok jedenaście tysięcy ludzi miasteczko umiejscowione w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w których nie sposób być znudzonym. Spora część gości odwiedza Szczawnicę po to, aby uprawiać narciarstwo, miejscowa ludność jest jednakże rozkochana głównie w hokeju na lodzie. Odwiedziny w Krynicy można również poświęcić temu, aby zobaczyć, z jak niezwykłym sportem mamy w jego przypadku do czynienia. Wieczór jest tu wykorzystywany głównie na spacery po parku zdrojowym, będącym jednym z najładniejszych pomników przyrody w Szczawnicy niezależnie od pory roku.

Nudzić nie będą się także pary, które zdecydowały się na noclegi w Szklarskiej Porębie zwłaszcza, jeżeli są zakochanymi turystami zmotoryzowanymi. Jednym z największych atutów tego miasteczka, położonego w dolinie rzeki Kamiennej na stokach Gór Izerskich i masywu Karkonoszy jest dogodna lokalizacja. Kilka dni w Szklarskiej Porębie można także wykorzystać do tego, aby zwiedzić niedalekie miasta w Niemczech i Słowacji.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na ten temat, poczytaj także (https://operakameralna.pl/kontakt/) nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Nie można jednak nie docenić tego, że także w samym miasteczku nie da się zanudzić. Niezwykle popularna jest tu turystyka piesza, a również miłośnicy zimowego szaleństwa z pewnością nie są skrzywdzeni. Mocną strona Szklarskiej Poręby jest również sposobność wybrania pobudzających wyobraźnię spacerów, to bowiem właśnie w tym mieście znajdują się piękne wodospady o jakich przecież nie sposób mówić jako o elementach występujących w każdym polskim mieście.

Źródło: