W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny z kominkiem?

W wielu domach salon jest pomieszczeniem szczególnym. To tutaj spędza się codziennie mnóstwo czasu, tutaj przyjmuje gości. Nic więc dziwnego, że prawie każdy stara się właśnie to wnętrze urządzić tak, by świetnie pokazywało tak styl właściciela, jak i domu.

Ciekawym sposobem na oryginalną aranżację w salonie jest kominek.

Zainteresowałeś się owym działem? Czytaj więc dalej transport antyków Wrocław o tym punkcie w nowym tekście, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.

Dzięki nowatorskiemu podejściu wielu firm, dziś kominek świetnie sprawdzi się nie tylko we pomieszczeniach wystylizowanych na góralskie chaty czy klimatyczne wiejskie domki (chociaż zapewne w tego typu pomieszczeniach staje się czymś niezbędnym – żaden inny detal tak bezproblemowo nie wyczaruje atmosfery swojskości i przytulności). Kominki będą świetnie wyglądać też w nowoczesnych, minimalistycznie zaaranżowanych salonach (zobacz . Do nich, zamiast kominka z cegły czy kamienia (www do do tutaj), powinno się wstawić gładki lub stworzony ze specjalnego tworzywa. Taki kominek można pozostawić w kolorze białym, który dodatkowo podkreśli i nasyci barwę płomieni albo przemalować – najlepiej na jeden z najczęściej pojawiających się w nowoczesnych wnętrzach kolorów: szary, czarny lub czerwony.

Propozycja zaaranżowania salonu z kominkiem do niedawna zarezerwowana była jedynie dla ludzi mieszkających w domach wolnostojących. W bloku, niestety, nie sposób było pozwolić sobie na aranżację salonu, którego centralnym punktem byłyby trzaskające, płonące żywą żółcią polana. Od jakiegoś czasu można jednak zdecydować się na to rozwiązanie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyjściem z kominkowej opresji są biokominki – świetne do mieszkań z dobrą wentylacją, bądź zabudowa kominka – zobacz wartościowy artykuł.

Warunkiem uzyskania wyjątkowego rezultatu, nie istotne czy to w mieszkaniu w bloku czy w domu wolnostojącym, jest posiadanie dużego pomieszczenia, w którym urządzony zostanie salon. Właściciele takiego pomieszczenia jak najszybciej powinni zastanowić się nad aranżacją, jaka nie tylko doda salonowi uroku, ale i ogrzeje.