Jakim sposobem można pozbyć się popsutego albo starego auta, jak wygląda złomowanie.

Odbierając samochód z salonu mało kto myśli, jak będzie on jeździł za kilkanaście lat. Właściciele aut nimi jeżdżą, mniej lub bardziej o nie dbają, lecz czas tu jest nieubłagany. Z reguły jeśli samochód będzie miał kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, to wartość jego drastycznie spadła i w pewnym momencie zaczyna się pojawiać problem opłacalności dalszych napraw. Jeżeli przydarzy się jakaś poważniejsza awaria, to faktycznie warto się zastanowić, czy dokładanie dalej do auta na sens.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jest z jakimiś wypadkami i stłuczkami, nawet niewielkie uszkodzenia mogą kosztować więcej, niż samochód jest warty. W takiej sytuacji są trzy opcje, można w dalszym ciągu inwestować w pojazd, spróbować go sprzedać albo zakończyć jego żywot oddając na złom.

Jeżeli po przeanalizowaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął poszerzyć informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie bardzo Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Czwarte wyjście, wybierane przez niektórych kierowców, czyli zostawienie samochodu w lesie albo utopienie w stawie jest nielegalne i może bardzo zaszkodzić środowisku naturalnemu, oprócz tego legalna kasacja pojazdów na terenie Gdańska powinna dać właścicielowi jeszcze trochę gotówki.

Niektórzy z kierowców mają trochę obaw przed wyjściem, uważając że złomowanie samochodów na terenie Poznania to jakaś ogromnie trudna i wymagająca mnóstwa formalności procedura. Tymczasem w rzeczywistości zupełnie inaczej to wygląda, wszystko przebiega bardzo szybko i sprawnie, rzecz jasna jeśli spełni się parę warunków. Firmy zajmujące się takimi usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, głównie zajmują się odbiorem złomowanego pojazdu, więc raczej nie ma obaw, jeżeli samochód już nie jeździ.

Po prostu na miejsce przyjeżdża laweta i samochód jest zabierany. Z formalnych spraw na pewno potrzebne będą dokumenty samochodu, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Posiadacz samochodu otrzymuje odpowiednie zaświadczenie, na podstawie którego może całkowicie wyrejestrować samochód w urzędzie i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Z reguły całość będzie trwała kilka godzin, a wszystko odbędzie się całkowicie legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.