Szara sypialnia – pora na zmianę!

Szarości uchodzą za wykwintne kolory. Niektórzy jednak mylnie uważają, że szary pokój to pomieszczenie monotonne i bez wyrazu. Wręcz odwrotnie! Dzięki dodatkom możemy stworzyć gustowne, awangardowe wnętrze. Dziś pomysł na szarą sypialnię!

sypialnia w szarych barwach

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim postawmy na kilka odcieni szarości. Ściany możemy odświeżyć na dwie barwy – jedną, przy której postawimy wezgłowie łóżka pomalujmy na intensywny, stalowy kolor, bądź wytapetujmy, zaś trzy pozostałe ściany na jaśniejszy odcień, zbliżony do jasnego srebra. Do tego fantastycznie będzie pasowała czarna podłoga z paneli.

sypialnia na szaro

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Dobór łóżka jest jedną z najważniejszych najistotniejszych kwestii. Postawmy na łóżko obite przyjemną w dotyku tkaniną tworzywem. Zainwestujmy w kilka poduszek o różnej wymiarze, które rozrzucimy na zaścielonym łóżku. Szafki nocne wybierzmy w ciemnym, stalowym kolorze, podobnie jak komodę na pościel i niewielką szafę. Nad łóżkiem powieśmy kinkiety np. z białymi lub jasnoszarymi kloszami. Zadbajmy koniecznie, by kreowały zgrabny komplet z górnym oświetleniem pokoju. Gdy chcemy dodać wnętrzu gustowności, powinniśmy postawić na dodatki. Moim zdaniem, sypialnia w kolorach szarości to bardzo fajny pomysł.

Do szarej aranżacji sypialni dobrze będą odpowiadać lustra, ramki na zdjęcia rodzinne, stalowe karnisze, srebrny wazon czy doniczki na kwiaty… Pamiętajmy jednak, by nie zaszaleć – sypialnia to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Spora liczba dodatków może sprawić wrażenie bałaganu, a to już nie sprzyja relaksowi. Dopełnieniem pokoju (polecamy łóżko tipi dla dzieci) będzie pościel – możemy postawić na szykowne połączenie czerni i bieli. Znakomicie wyglądać będzie też jednolita szara pościel. Trzeba także zainwestować w kapę, którą okryjemy łóżko w dzień.