Sprawdź, czy można zmienić zarządcę nieruchomości.

Nie wszyscy z nas mają możliwość zamieszkiwania w swoim domu, gdzie sami za wszystko ponoszą odpowiedzialność oraz zarazem są indywidualnymi właścicielami, od których wszystko zależy i na jakich spoczywa calutka odpowiedzialność za dom.

blok

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Część z nas mieszka przykładowo we Wrocławiu i z racji tego jest najpewniej również obligatoryjnie zapisana do jakiejś spółdzielni mieszkaniowej. Nie dotyczy to oczywiście właścicieli domków jednorodzinnych, aczkolwiek w większości są to osoby, jakie mają wykupione na własność mieszkania albo je od kogoś wynajmują. W takiej sytuacji stajemy się członkami danej spółdzielni lokatorsko-własnościowej. Nasz zarządca nieruchomości, z którym mamy podpisaną umowę jest w owym przypadku zobowiązany do tego, ażeby zapewnić nam całościową obsługę naszych mieszkań. Prowadzi nadzór inwestorski we Wrocławiu

W takim przypadku zazwyczaj w naszym imieniu podpisuje on umowę na wywóz śmieci, ogrzewanie lokalu w okresie zimowym oraz na dostarczenie cieplutkiej wody oraz ścieki. W dodatku jako zarządca całej nieruchomości do jego obowiązków należy przykładowo zapewnienie odpowiedniej konserwacji terenów wokół budynku, to znaczy ścinanie trawy, zebranie liści, a także zadbanie o wszelkie drzewka choinki hurt i krzewy, jakie znajdują się na danym obszarze.

Poza tym powinien on także być odpowiedzialny za tak zwaną „akcję zima”, to znaczy ściągnięcie śniegu z chodników jak również dróg dojazdowych. Powinien także założyć i prowadzić tzw. fundusz remontowy, na którym będą zbierane środki na wszelkie naprawy, jakie powstaną w wyniku eksploatowania budynku jak również jego wieku, bowiem niekiedy może powstać konieczność montażu szlabanów jak również naprawy kominów i świetnie mieć wtedy na to gotówkę. Autor – PrimeProject Wrocław

zarządca nieruchomości

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy zapamiętać, iż nasz zarządca nie posiada na zawsze podpisanej z nami umowy, ponieważ w przypadku, gdy nie będziemy z niego zadowoleni (bo na ten przykład ściąga zbyt duże koszty za administrowanie naszą wspólnotą), to w każdej chwili przy zachowaniu wcześniejszych ustaleń mamy możliwość mu wypowiedzieć umowę. Fajnie wcześniej sprawdzić jak wyglądają nadzory budowlane we wrocławiu w imieniu innych lokatorów, jacy możliwe, że polecą nam jakiegoś drugiego zarządcę, który będzie tańszy, jednak tak samo rzetelny oraz co najważniejsze , który działa w naszym najlepiej pojętym interesie.