Sporo osób tego nie może zrozumieć lub obawia się zrozumieć. Psychoterapeuta to zwyczajny lekarz, nie ma się czego bać

Psychoterapeuta to lekarz, lecz nieco odmienny niż większość, których znamy. To lekarz duszy. prawdopodobnie umawiamy się na wizytę do niego z objawami cielesnymi, które już dawniej określone jako nie wzbudzające zastrzeżeń i nie mamy pewności, dlaczego kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są objawy wywoływane przez jakąś chorobę to zazwyczaj oznacza, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching

Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W podobnej sytuacji jedynie psychoterapeuta może odnaleźć powody tego psychicznego bólu, który rozlewa się na ciało i nie pozwala zwyczajnie funkcjonować.Kiedyś przyznanie się, że chodzimy do psychiatry było szczytem odwagi. w przeszłości, bo dziś częściej od psychiatry wykorzystuje się bardziej znanego określenia – psychoterapeuta. Psychiatra poradnia praxis poradnia zdrowia psychicznego ciągle wielu z nas kojarzy się z psychiatrykiem, gdzie przebywają stanowiący zagrożenie i obłąkani osoby. Tymczasem wizyta u psychoterapeutów wrocławskich ani trochę nie znaczy, że jesteśmy dziwni czy coś w tym stylu. tak samo, jak wybieramy się do dentysty, kiedy ząb nas boli, lub do gastrologa, kiedy pali nas w przełyku, tak samo powinniśmy umówić się do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają przyczyny fizycznej przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu.

masa ludzi stara się sobie radzić z tym bez pomocy psychologicznej, ale bardzo często kończy się to bardzo źle. Objawy, depresja, nerwica i kolejne do uleczenia dolegliwości można zniwelować psychiatrycznie i dzięki temu powrócić do normalnego działania. jeżeli będziemy zwlekać może się stać tak, że pożegnamy się z pracą, utniemy kontakt z ludźmi, staniemy się odseparowani, zatrzymamy się w miejscu. Tak działa depresja czy nerwica. jeżeli na to pozwolimy możemy mieć pewność, że samo nie ustąpi, adekwatnie jak grypy nie zwalczymy czekaniem, lecz lekarstwami.

zdarza się ze potrzeba kilku spotkań z psychoterapeutą, bez lekarstw, ale częściej jest tak, że leczenie jest bardzo długie, w trakcie leczenia często należy przyjmować tak zwane psychotropy, które wspomagają proces zdrowienia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak używki, które nas odurzą i wpłyną negatywnie na naszą osobowość. w sumie można tak powiedzieć o wszystkich lekarstwach, więc nie ma co panikować. Pamiętajmy, że psychoterapeuta to zwykły specjalista, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.