Samochód na własność, czy ? Dlaczego należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Dumasz o wyjeździe na urlop, a nie posiadasz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu zmierzając na drugi koniec kraju? Nie chcesz| wykładać masy pieniędzy na kupno swoich czterech kółek? Może należy przymierzyć się do oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje wyspecjalizowanych firm, które trudnią się wypożyczaniem pojazdów. W ich ofercie są zarówno niewielkie, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a także auta sportowe czy reprezentacyjne limuzyny. Wybór jest niemały i każdy wyłowi pojazd, który najlepiej dopasuje się do jego wymagań (tutaj link).
Żeby zasiąść za kierownicą jednego z oferowanych przez wypożyczalnię pojazdu, powinniśmy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne co najmniej od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się jeszcze z wpłaceniem kaucji. Czasem wypożyczalnie dokładają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami otwarcia biura, czy dopisaniem drugiego kierowcy.

wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie należy dogłębnie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy mamy zapewnione w cenie ubezpieczenie, czy jesteśmy uprawnieni, aby poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy ustalonego limitu kilometrów na dobę, lub czy po zakończeniu użytkowania pojazdu nie jesteśmy zobowiązani pojechać na myjnię i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na to, że na ogół auto, które dostajemy jest zatankowane do pełna. Przy oddawaniu go do wypożyczalni my również musimy oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy w ten sposób narazić się na dodatkowe koszty.
czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tylko praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możliwość, by usiąść za kierownicą ciekawych samochodów (kliknij tutaj platformy pomocy drogowej) za niewielką część ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy też sportowe modele świetnych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez dzień poczuć się, jak kierowca rajdowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.