Przeczytaj, jaki typ miodu jest stosowny na twe dolegliwości

Żółty, słomkowy, brunatny. Słodziutki, z delikatną goryczką, nieco kwaskowaty. A wszelki doskonały na rozmaite niedomagania. Jakiś kuruje przeziębienie, drugi zgagę, kolejny koi nerwy. Miód.

miód

Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Lipowy dobry na kaszel. Lipowy miód ma żółtą czy zielonkawożółtą barwę. Ma wyraźną woń lipy, ostry smak, z lekką goryczką. Działa uspokajająco oraz przeciwkaszlowo. Znakomity środek, kiedy męczy nas przeziębienie i mamy chore zatoki. Doskonały, kiedy dopada nas niepokój. Gryczany zaś uspokoi twe nerwy. Gryczany to miód o brunatnej barwie.

Pachnie intensywnie, jak kwiecie gryki. Posiada ostry, trochę piekący smak. Sprawdzi się, gdy dopadną nas schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym. Uzupełnia niedostatki żelaza w układzie.Uważa się, że zawartość magnezu czyni go pomocnym przy kuracji nowotworowej. Zalecany także dla nerwusów. Korzystny przy zapaleniu opłucnej jak też leczeniu jaskry.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link chwytak do bel i raduj się stworzonymi tam świeżymi tekstami. Z pewnością rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Ale także przy zapaleniu nerek. Ma własności antybiotyczne. Wspiera układ immunologiczny.

Spadziowy świetny dla anemików. Miodu używa się też w leczeniu zapalenia spojówek jak też jęczmienia, a również w schorzeniach skóry. Ma właściwości przyspieszające gojenie ran, oparzeń oraz odmrożeń, zabezpiecza je przed zakażeniem. Szary, zielonkawy. O trochę żywicznym smaku. Kiedy się skrystalizuje, powstają w nim grudki. Stosowany jest przy niedokrwistości, chorobach dróg oddechowych, cukrzycy, zaburzeniach przemiany materii. Nie brak ekspertów, którzy przekonują o jego właściwościach przeciwrakowych. Dobry także na chrypkę. Leczy przewlekłe katary a także zatoki.

Akacjowy dla cukrzyków. Miód akacjowy o jasnosłomkowej barwie jest nadzwyczaj słodki, a przez to lubiany przez dzieci. Zalecany cukrzykom. Korzystny przy przeziębieniach a także trudnościach z trawieniem. Zapobiega zatwardzeniom. Niezastąpiony przy nadkwaśności. Wielokwiatowy polecany dla alergikom. Żeby odszukać adres sklepu proponującego miód wbijamy w laptop zdrowa żywność Kraków .

Jak kurować się miodem? Pszczelarze rekomendują, by dzieciom w wieku 2-6 lat serwować 10-20 g miodu dziennie, starszym: 30-50 g, natomiast młodzieży oraz dorosłym około 60-150 g. Taka kuracja winna trwać 2-3 miesiące. Natomiast najlepszym czasem na jej przeprowadzenie jest wiosna oraz jesień. Wielokwiatowy miód to najbardziej lubiany miód. O kolorze żółtym, kiedy niekiedy jasnobrązowym czy ciemnym, i o łagodnym zapachu. Powiada się, iż to miodek dobry na wszystko. By nabyć miód w sklepie stacjonarnym starczy w przeglądarkę wpisać: sklep zielarski Kraków- zobacz choćby ten: sklep zielarski w krakowie