
Pachnie intensywnie, jak kwiecie gryki. Posiada ostry, trochę piekący smak. Sprawdzi się, gdy dopadną nas schorzenia układu krążenia na tle miażdżycowym. Uzupełnia niedostatki żelaza w układzie.Uważa się, że zawartość magnezu czyni go pomocnym przy kuracji nowotworowej. Zalecany także dla nerwusów. Korzystny przy zapaleniu opłucnej jak też leczeniu jaskry. Ale także przy zapaleniu nerek. Ma własności antybiotyczne. Wspiera układ immunologiczny.
Spadziowy świetny dla anemików. Miodu używa się też w leczeniu zapalenia spojówek jak też jęczmienia, a również w schorzeniach skóry. Ma właściwości przyspieszające gojenie ran, oparzeń oraz odmrożeń, zabezpiecza je przed zakażeniem. Szary, zielonkawy. O trochę żywicznym smaku. Kiedy się skrystalizuje, powstają w nim grudki. Stosowany jest przy niedokrwistości, chorobach dróg oddechowych, cukrzycy, zaburzeniach przemiany materii. Nie brak ekspertów, którzy przekonują o jego właściwościach przeciwrakowych. Dobry także na chrypkę. Leczy przewlekłe katary a także zatoki.
Stworzyliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na interesujący Cię temat. Przejdź do nowego tekstu oraz czytaj wpis wyroby z gęsiny.
Jak kurować się miodem? Pszczelarze rekomendują, by dzieciom w wieku 2-6 lat serwować 10-20 g miodu dziennie, starszym: 30-50 g, natomiast młodzieży oraz dorosłym około 60-150 g. Taka kuracja winna trwać 2-3 miesiące. Natomiast najlepszym czasem na jej przeprowadzenie jest wiosna oraz jesień. Wielokwiatowy miód to najbardziej lubiany miód. O kolorze żółtym, kiedy niekiedy jasnobrązowym czy ciemnym, i o łagodnym zapachu. Powiada się, iż to miodek dobry na wszystko. By nabyć miód w sklepie stacjonarnym starczy w przeglądarkę wpisać: sklep zielarski Kraków- zobacz choćby ten: sklep zielarski w krakowie