Pragniesz zdobyć nowych klientów? Zapłać za reklamę!

W dzisiejszych realiach, gdy praktycznie w każdej dziedzinie panuje duża konkurencja, znacznie trudniej jest się wybić. Jeżeli zakładamy teraz firmę, musimy postarać się o pozyskanie pierwszych klientów, żeby w ogóle miała szansę się ona rozwijać. Oczywiście’ na początku warto położyć wielki nacisk na wysoką jakość świadczeń, jednak to nie zawsze wystarczy. Kolejnym, bardzo ważnym elementem są reklamy. Jeżeli interesują cię billboardy Tarnobrzeg, Wrocław czy Sopot są pełne tego typu ofert. A może coś mocniej skromnego?

reklama-zewnętrzna

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcesz dotrzeć do dużego grona odbiorców, najwłaściwsze okażą się reklamy (zobacz Artefakt pozycjonowanie stron) zewnętrzne. W zależności od dysponowanych pieniędzy, masz inne możliwości. Najmniej kosztowną opcją będą na pewno broszury, będziesz potrzebować odpowiedniego szablonu, który będzie rzucał się w oczy, a także osoby, która zajmie się roznoszeniem. Najwłaściwszym punktem na działania tego rodzaju będą starówki miast albo okolice twojej firmy. Pamiętaj tylko, aby posiadać specjalne pozwolenie na działalność tego rodzaju, gdyż nie w każdym punkcie można roznosić broszury. Z tego powodu dobrze jest wynająć konkretną firmę, która zajmie się tym za ciebie – billboardy Gdańsk Gdańsk na Gdańsk i okolice.

Znacznie droższym, aczkolwiek z pewnością skuteczniejszym medium będą billboardy Gdańsk, Wrocław czy inne, turystyczne miasto, są niezwykle dobrym miejscem na tego typu przedsięwzięcia. Umieszczając reklamę na rynku, możesz liczyć na ogromne zainteresowanie ze strony potencjalnych konsumentów. Ostatnimi czasu modne są także reklamy umieszczane na rusztowaniach remontowanych kamienic. Oczywiście tego rodzaju działania, mimo iż zapewniają dużo klientów, są bardzo drogie. Jednak jest także tańsza alternatywa. Warto przy którejś głównej drodze lub autostradzie ustawić billboardy Tarnobrzeg lub Malbork to miasta, przez które wielu turystów przejeżdża podróżując po Polsce, dlatego sporo osób może zobaczyć twoją reklamę – klik. Metoda ta jest znacznie tańsza, bowiem teoretycznie drogi podmiejskie liczone są wedle stawek wiejskich. A przecież przez jedną drogę przejeżdża dziennie więcej osób, niż spaceruje turystów po rynku w Poznaniu.

Jeśli masz skromna działalność, warto zainwestować w broszury. Jeżeli jednak masz przeznaczone większe środki, najtrafniejszym konceptem będą billboardy Gdańsk czy Kraków a może droga szybkiego ruchu? Wszystko w zależności od środków, które możesz na ten cel wydać, oraz grupy docelowej, którą pragniesz pozyskać dla swej korporacji.