Polskie przedsiębiorstwa mięsne rozpoznawane są na całym globie za jakość swoich produktów.

Osiemdziesiąt kilka % ludzi Polski je mięso i wyroby mięsne. Każdego dnia właściwie w każdym domu je się spore ilości mięsa. Społeczeństwo polskiebywa mięsożerne i właściwie z owego powodu będzie w kraju niebywale dużo firmy zajmujących się hodowlą, ubojem czy produkowaniem produktów mięsnych. Firmy mięsne, jakie w ostatnich latach bardzo się powiększyły (podyktowane jest to znaczącym wzrostem zapotrzebowania na mięso – mieszkańcy z corocznie statystycznie je znacznie więcej mięsa) tworząc przy tym nowe miejsca pracy.

mięso

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Znaczący wzrost liczby firm mięsnych w Polsce jest również wywołany znacznie większym eksportem produktów mięsnych oraz wędlin za granice. Podskok eksportu odnotowano po przyłączeniu Polski do UE oraz podpisaniu traktatu o wolnym przepływie produktów oraz usług między krajami członkowskimi. Wówczas przedsiębiorstwo mięsne Nelpol z kraju niebywale intensywnie zaczęły zdobywać rynki zachodnie. Aktualnie ok 40% produkcji mięsa i wędlin będzie eksportowane.

Warto zobaczyć inne nasze serwisy, aby przeczytać inne interesujące artykuły na ten temat. Nie wahaj się więc i kliknij tu!

Wyjątkowo często producent wędlin wysyła swoich przedstawicieli za granice w celu pozyskania klientów na swoje produkty – polecane wędliny. Takie przedsięwzięcia kierowane są do kontrahentów indywidualnych (prywatne sklepy) jak i do nabywców hurtowych, którzy dostarczają sporą ilość wyrobów wędliniarskich i wyrobów mięsnych. Oczywiście hurtowe kupowanie są niepodważalnie bardziej opłacalne, gdyż towar w takim wypadku sprzedawany jest w dużo korzystnej cenie.

wędliny

Źródło: pixabay

Jednak firmy mięsne w Polsce, głównie koncentrują się na swoim rynku, a jak wiadomo Polacy są koneserami produktów wędliniarskich i mięsa, przez co produkty są najlepszej jakości.. Ogólnie polskie mięsa i produkty wędliniarskie znane są praktycznie w całej Europie i postrzegane są za najlepsze. Właśnie dzięki temu są tak bardzo pożądane. Producent wędlin, jaki chce zareklamować swoje wyroby i przede wszystkim swoją markę koniecznie musi bardzo aktywnie udzielać się na przeróżnych targach. A tych w Polsce i w Europie jest bardzo dużo. Na takich eventach opowiada się o procesie produkcji wyrobów, ich przechowywaniu oraz właściwym smaku.