Planszówki, czyli znakomity pomysł na dobrą rozrywkę w pochmurny wieczór

Pierwsze deszczowe wieczory zachęcają do zostania w mieszkaniu. Jak najciekawiej spędzić ten czas z rodziną a jednocześnie pielęgnować w sobie praktyczne zdolności? Sprawdzonym pomysłem jest gra w planszówki w większym gronie. Jeszcze niedawno sądzono, że to relikt przeszłości, dzisiaj wracają do łask.

sklep z grami planszowymi

Autor: Volgar
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, na rynku znajdziemy dużo więcej gier planszowych, niż jeszcze parę lat wcześniej. W sklepach dostępna jest ich kusząca oferta, z której coś idealnie dla siebie wypatrzą nie jedynie maluchy, ale również ich opiekunowie. Producenci oferują gry analityczne, przygodowe, oparte na grach słownych, ćwiczące pomysłowość, edukacyjne… Fajne gry planszowe zamówimy na serwisach licytatorskich, w sklepach tradycyjnych i online. Ich cena jest stosunkowo niewysoka, a lista zalet, jakie wynikają z grania w gry planszowe – szczególnie długa.

Dla dzieci to świetna recepta na zwiększanie kreatywności, ćwiczenie koncentracji i zdolności analitycznego rozumowania. Planszówki zwiększają także zasób słownictwa i pełnią funkcję edukacyjną, na przykład pomogą dzieciom poznać cyfry albo litery alfabetu. To pomysłowa metoda uczenia się, bo dzieciaki ani przez chwilę nie są znużone. Dla nich to wyłącznie fajne gry planszowe, niezwiązane z nużącymi ćwiczeniami. Planszówki to jednak również plusy dla ich opiekunów.

Jeśli sądzisz, że prezentowany tutaj tekst jest wartościowy i poszukujesz czegoś pokrewnego, to kliknij oprócz tego ten link, a przeczytasz więcej informacji półkolonie lato 2023!

Stanowią interesującą ofertę na wieczór w gronie znajomych, wyciszają, relaksują.

Szarady językowe wzbogacają elokwencję, a logiczne – umiejętność logicznego rozumowania. Takie zdolności przydają się każdemu, bez względu na wiek. Wyjątkowo jednak granie w planszówki zalecane jest seniorom – analizy naukowców udowodniły, że ta aktywność intelektualna redukuje ryzyko m.in. dotknięcia przez chorobę Alzheimera. Z szerokiej oferty producentów, bez trudu wybierzemy grę planszową dla nas. Możemy kupić edukacyjną, rozwijającą logiczne myślenie, zasób słownictwa, lub zręcznościowe. Szybko przekonamy się, jak interesującą i rozwijającą są alternatywą dla wieczorów spędzonych w fotelu przed telewizorem.