Parę słów o felgach. Jakiego typu dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? W jaki sposób o nie dbać?

Moda na felgi aluminiowe rośnie w ogromnym tempie i jest to bardzo pozytywne zjawisko. Nie znaczy to jednak, iż jest to jedyne słuszne rozwiązanie dla kół samochodowych. Tradycyjne “stalówki” wciąż posiadają mocne strony, o jakich nie możemy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica między obręczami stalowymi jak i tymi wykonanymi ze stopów aluminium, która rzuca się zaraz na początku to wygląd. Żaden amator tuningu wizualnego nie będzie mógł obejść się bez dobrze dobranych felg aluminiowych do swojego auta. Takie koła sa w stanie odmienić każdego “kopciuszka” w pojazd wzbudzający zachwyt innych użytkowników dróg. Pod tym względem felgi stalowe przegrywają z kretesem. Te pospolite stalowe obręcze mają inne zalety, które gwarantują im niezmienne miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to przede wszystkim niska cena zakupu tych kół oraz łatwość naprawy. Tańsze modele felg aluminiowych coraz bardziej zachęcają swą ceną, lecz wciąż nie mogą poszczycić się zbliżoną trwałością.

Może Cię też zainteresować:

Nawet jeśli już przydarzy nam się popsuć felgę, aż tak że potrzebuje ona naprawy, stalową obręcz można często zreperować z pomocą paru mocnych uderzeń młotkiem.

Czekamy na Ciebie! Zatem jesteśmy tu (https://miras-przeprowadzki.pl/) – oto kolejne posty pełne intrygujących informacji są już przygotowane. Trzeba tylko kliknąć w link.

Nie da się tego samego powiedzieć o droższym rodzaju felg, gdzie proces przywracania sprawności jest bardziej pracochłonny oraz wymagający specjalistycznego wyposażenia warsztatu. Pozycja felg tradycyjnych spada z roku na rok, ale dopóki z naszych dróg nie zniknął wyrwy oraz przesadnie wysokie krawężniki, to nadal będą jedynym dobrym zakupem dla posiadaczy samochodów.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
Aby nasze felgi znajdowały się w bardzo dobrym stanie trzeba o nie zadbać, najlepiej nadaje się do tego preparat do czyszczenia felg. Często ludzie uważają, iż kosmetyki samochodowe stosowane są tylko w środku pojazdu, ale jeśli chcemy zachować najwyższą jakość felg, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przez to nasze felgi będą lśniły, a nie ma chyba nic przyjemniejszego dla właściciela samochodu, gdy ktoś zachwala jego pojazd. Tego typu preparaty są dostępne w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i w Internecie, nie ma więc trudności, aby je dostać.

Poczytaj również: